Жадан вирушає в Донбас-тур боротися з цензурою

З 5 по 7 квітня 2011 письменник, поет і перекладач Сергій Жадан вирушає в Донбас-тур. У рамках туру видатний поет, прозаїк, публіцист і перекладач презентує свій новий роман «Ворошиловград» у Донецьку, Луганську та Старобільську. Вже заплановані виступи в університетах і нічних клубах, театрах і будинках культури, на автострадах і заправках. Кульмінацією туру має стати виступ на занедбаному аеродромі в Луганську!

Графік туру:

5 квітня – Донецьк, 20:00, CHICAGO music hall

6 квітня – Луганськ, 13:00 – Авіаційний музей ЛВВАУШ, 18:00 – Український музично-драматичний театр, мала зала

7 квітня – Старобільськ (місце уточнюється)

 

Тур Сергія Жадана має благодійний характер, наш відомий земляк приєднався до Громадської кампанії проти встановлення цензури в Україні, і його виступи будуть проходити на підтримку цієї акції. «Закон про захист суспільної моралі в будь-який момент може стати дієвим репресивним механізмом», – таку думку Сергій Жадан висловив у інтерв’ю сайту AMORAL.ORG.UA.

Організатором туру виступив Правозахисний центр «Поступ»за підтримки Інституту Відкритого Суспільства (OpenSocietyInstitute).

 

У ході туру Сергій Жадан презентує свій роман «Ворошиловград». Ця книга – своєрідне повернення боргу Донбасу, який зростив поета. «З Харковом пов’язане все моє доросле життя, дорослі емоції і «дорослий» досвід … Але були якісь речі в підсвідомості, в пам’яті, в минулому, безпосередньо пов’язані з Луганськом, які вимагали якоїсь рефлексії, визначеного вираження на папері. Просто такі речі, найбільш інтимні, вони вміють довго чекати. Ось вони своєї черги і дочекалися», – говорить Сергій Жадан.

За матеріалами postup.lg.ua