«Футбольний матч за участі диктаторів»: Табачник пропустив чимало м’ячів

Громадянська акція «Футбольний матч за участі диктаторів: українська влада проти Євро-2012», зіініційована письменником Андрієм Кокотюхою та підтримана низкою громадських організацій та спільнот (МНК, Холодноярська Ініціатива, Молодий Народний Рух) відбулася. Як я й повідомляв, в одній команді грали такі персонажі як Ленін, Сталін, Гітлер. Організатори реінкарнували їх і воскресили у вигляді масок. Бігав за м’ячем, цілував диктаторам руку (а можливо у зручний час – й інші частини тіла) товаріщ Табачнік. Гітлера він ніби й не толерував, але глядачі тому не дуже вірили – хіба ж можна любити одних диктаторів, а не любити іншого. Якось нелогічно виходить. Тому й був він вразливим для м’ячів, пропускав їх одним за одним.

Учасники акції оприлюднили Відкритого листа, що містить такі вимоги:

Тому ми цим листом вимагаємо:

1. Визнати в Україні політику Йосипа Сталіна окупаційною, людиноненависницькою, ксенофобською, українофобською та засудити її публічно;

2. Прирівняти офіційно, на законодавчому рівні, сталінізм до гітлеризму;

3. На підставі цього офіційно, на законодавчому рівні, заборонити встановлення в Україні пам’ятників та будь-яких інших почесних відзнак на честь Йосипа Сталіна та Адольфа Гітлера;

4. Прирівняти пропаганду неосталінізму до пропаганди гітлеризму та вважати пропаганду неосталінізму кримінальним злочином;

5. Сприяти відставці міністра освіти, науки, молоді та спорту Дмитра Табачника як одного з ідеологів реставрації сталінізму та його складової – не просто русифікація, а «совєтізація» освіти, науки та всієї української гуманітарної сфери. Причетність до визначної спортивної події профільного міністра, який сприяє реставрації сталінізму, дискредитує саму ідею проведення Євро-2012. Ми, громадяни України, не хочемо, аби українську молодь та український спорт репрезентувала особа з подібними поглядами.

7. Визнати комуністичний режим диктаторським, таким, при якому утискалися права та свободи громадян та не цінувалося людське життя. Тим самим прирівняти режим Сталіна до режиму Гітлера. А отже – вважати комунізм рівним фашизму.

8. Визнати всіх учасників війни 1941-1945 років, незалежно від того, на чиєму боці вони воювали, не лише повноправними ветеранами, а й жертвами диктаторських режимів. Адже саме загарбницькі амбіції Гітлера та Сталіна зробили розв’язання цих воєн можливим. Цим самим припинити спекуляції довкола протиставлення ветеранів радянської армії ветеранам УПА. Ці люди однаково рівні та однаково жертовні.

9. До часу проведення в Україні Євро-2012 демонтувати хоча б у тих місцевостях, де будуть проходити матчі чемпіонату, пам’ятники Сталіну та Леніну як рудименти диктаторського режиму.

За матеріалами блогу С.Пантюка на Українській правді