Шевченківську премію призначили за плагіат?

Президент України Віктор Янукович нагородив Шевченківською премією в галузі літературознавства Романа Горака та Ярослава Гнатіва за багатотомне дослідження «Іван Франко» (10 томів в 11 книгах). Але в середовищі літературознавців і Львова і Києва Р.Горак і Я.Горак відомі як графомани та плагіатори, про що неодноразово писалося як у пресі, так і в академічній періодиці.
Про елементи графоманії та плагіату в попередніх томах писав також писав професор Леонід Тимошенко у рецензії на том третій багатотомної біографії І.Франка авторства лауреатів, що фактично є спримітизованим переказом виданої ще 1908р. книги Здіслава Культиса «Historia gimnazium drogobyckiego» (1908).
В нещодавньому інтерв’ю «Львівській газеті» член Комітету з Національної премії ім. Т.Шевченка Дмитро Стус розповів, що комітет визнав наявність в книзі лауреатів «списаних абзаців», «певних некоректностей», «певних бліх», але вони на загальному тлі «мінімальні» і «що такої масштабної роботи в літературознавстві давно не було».

Більшість томів згаданої біографії І.Франка рекомендувала до друку Вчена рада Львівського національного університету ім. І.Франка. Навіщо Вченій раді шанованого вузу рекомендувати до друку витвір письменників – досі було незрозуміло. Бо важко собі уявити, скажімо, есеї Юрія Андруховича з рекомендацією до друку Вченої ради Прикарпатського державного університету ім. В.Стефаника. Але Ю.Андрухович на Шевченківську премію не претендує.

Повна стаття на Майдані