День Києва: без Форуму, та все ж із книжками

Певно, столичні книголюби, готуючись цього разу до Дня Києва, сумно зітхали, з ностальгією згадуючи минулий рік. Адже малолюдний (порівняно зі Львовом), але все ж феєричний Форум видавців у Києві став гідною окрасою свята у 2008-му. І усвідомлення того, що цього року Форуму видавців у Києві не буде, таки додало ложку дьогтю до бочки приємних святкових передчуттів.

 

Однак сумувати зарано! Книжка на день Києва – хай не у формі літературного фестивалю чи книжкової торгівлі вздовж усього Хрещатика – але таки представлена. В Українському Домі, починаючи з четверга і впродовж вихідних, триває книжковий ярмарок. Щоправда, книжки на ньому продаються дитячі, та й присвячений він Міжнародному дню захисту дітей, але заплановані видавництвами заходи розраховані не лише на малюків.

 

Анжеліка Рудницька, наприклад, презентує дебютний „жіночий” роман, а Андрій Курков – новий переклад „дорослої” книжки "Лагідний янгол смерті"; можна трапити на автограф-сесії та презентації й інших відомих українських письменників. Ярмарок „приправлений” благодійними концертами, фестивалем морозива, дитячими іграми, змаганнями та іншими розвагами.

 

Тож є привід порадіти – День Києва таки не обійшовся без книжок. Залишається сподіватися, що присутності літератури на святі прагнутимуть не лише затяті шанувальники книжок, але й якомога більше мешканців міста.

Редакція