Будьмо бугаями!

Кризи нам посилає Бог. Самі подумайте – куди б ми зайшли стежиною “потреблятства”, якою так упевнено рухалися останні кілька років? Цілій нації жити в координатах “новий мобільник – новий джип” – хіба за це не годиться отримати по голові? От і отримали. Ну а оскільки Бог справедливий, то перепало вже всім, за компанію. Видавництво книжок зупинилося. Продажі упали. Що ж, будемо вчитися жити у новій системі координат. Якою вона буде – невідомо, але зрозуміло, що вирішувати нам.

 

Отже наступного року ми станемо мудрішими.

 

Криза висвітлила реалії, про які ми всі здогадувалися. В УКРАЇНІ НЕМАЄ ВЛАДИ. Жодної. Ані демократичної, ані тоталітарної. Адже легко сидіти за кермом автомобіля, коли його тягне на буксирі зростання світового ринку металу. Хоч ти Янукович, хоч Тимошенко – можна навіть робити вигляд, що ти досвідчений водій, покласти ногу на ногу і махати ручкою прихильникам з вікна. Пам’ятаєте – національна економіка зростала під час революцій, довчасних виборів, та політичних криз, абсолютно незалежно від зусиль влади? Тому що був буксир. А тепер його відчепили – і здивована публіка побачила, що за кермом сидять люди, які гадки не мають, в яку сторону крутити, які педалі тиснути, і не навіть не здогадуються про призначення кнопок на пульті керування.

 

З наших очей спала полуда – і це корисно.

 

Тепер ми вже не будемо сподіватися, що хтось у владі отямиться і стане допомагати національному книговиданню – де там! Вони просто здогадуються, що воно існує, навіть попри те, що дехто навчився вимовляти слово “книжка”. А якщо здогадуються, то вже точно не знають, що робити, та й не хочуть – хіба до книжок зараз? Втім, як і завжди.

 

На жаль, ми не можемо змінити ситуацію – ані економічну, ані політичну, ані культурну. Тому давайте шукати позитив навкруги – наприклад, від того, що криза на ринку нерухомості знизить тиск на приміщення книгарень та бібліотек, і багато хто залишиться на своїх місцях. Чи від того, що падають орендні ставки, а значить книгарням легше буде вижити. Чи то від того, що у нас буде більше часу на думки та творчість – адже з бізнесом та роботою у багатьох не склалося.
Але є і хороші новини – до нас іде Бугай. Не Золоте Теля, на жаль, але сама постать бугая повинна нас надихати.

 

Зі старих часів слово “бугай” для чоловіка було компліментом. Так називали сильних, великих, поставних представників сильної статі. А ще впертих – хоча що поганого у чоловічій впертості?
І скажіть, що усі ці бугаєві якості не придадуться нам для подолання кризи в собі і навкруги.
А отже давайте станемо трошки бугаями. Давайте впремося рогами, ногами і хвостами, щоб вистояти! Давайте будемо любити своїх телиць, а їм навзаєм подаруємо більше уваги і ніжності – бугаї теж бувають ніжними.

 

Вітаючи усіх з Новим роком, побажаємо нашим читачам: Будьмо! Будьмо бугаями!

 

Але при цьому залишаймося людьми у новому 2009-му. Бережіть себе і одне одного! Читайте книжки і будьте з нами.

 

З Новим роком!

Редакція