Шевченківська премія: рівняння на Нобелівку

 

Оновити склад Шевченківського Комітету, а замість висування кандидатур на здобуття Шевченківської премії Спілкою Письменників запровадити експертні комісії, які виявлятимуть усе нове й цікаве у галузях культури, планує академік НАН України, директор Інституту літератури Микола Жулинський. 13 листопада Указом Президента його було призначено головою Комітету із присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка (на посаді голови Комітету Жулинський змінив Романа Лубківського).

 

Як розповів новий “диригент” Шевченківської премії під час “Книжкового листопада”, він планує перш за все омолодити склад Комітету – до “мастодонтів” із досвідом (на кшталт себе чи Івана Драча) долучити молодих спеціалістів (наприклад, Тараса Федюка та Андрія Куркова). Кандидатів на здобуття премії тепер висуватиме не Спілка письменників та редакції, а експертні комісії. Планується, що вони відслідковуватимуть культурний процес по всій Україні і пропонуватимуть до розгляду Комітету оригінальні, самобутні твори. А Комітет, у свою чергу, методом таємного голосування обиратиме гідних премії.

 

“Премію потрібно вручати за твори, а не за заслуги”, – переконаний Жулинський. “Людина повинна ставати відомою після вручення премії – як після присудження Гонкурівської чи Нобелівської, коли нікому не відомий талант стає знаменитістю”. Сподіватимемося, що далекоглядні плани нового голови Шевченківського комітету вдасться втілити у життя. Наразі пропозиції щодо змін подані на розгляд Президенту. А нам залишається побажати Миколі Жулинському успіхів на новій посаді.

Редакція

 • alex

  гигиги))) молодь – курков та федюк)))))))

 • Цікавий

  Порівняно з Жулинським та Драчем – молодь.

  А що – студентам давати право вирішувати, чи що? Судді завжди старші гравців – див. футбол.

 • alex

  не треба мені розповідати, шановний, що я мушу дивитися.