ОБРАНО СЕКС-СИМВОЛИ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Вибори секс-символів сучасної української несподівано для редакції стали одною з найпомітніших подій Форуму видавців. Про них говорили у теленовинах, писали в газетах, їх обговорювали на сайтах. А отже ми переконалися: питання сексу у літературі сьогодні є на часі.
Але найбільшою несподіванкою для нас став е-мейл від правнука Володимира Сосюри – Олексія Сосюри, у якому він дякував редакції за те, що його прадіда, “славетного українця, обрали як символ романтизму нації”. Нагадаємо, що Володимир Сосюра, так само як Володимир Винниченко, Євген Гуцало, Маруся Чурай, Марко Вовчок та Олена Теліга були названі секс-символами класичної української літератури (див ДЧ № 16 та № 17 за 2008 рік).

 

Гостям Форуму видавців у Львові (11-14 вересня) та відвідувачам нашого сайту vsiknygy.net.ua належало визначитися: хто з сучасних митців гідний слави секс-символа, хто підхопив естафету класиків.

 

Ризик нашої ідеї був очевидним – адже українська література має репутацію цнотливої, іноді навіть святенницької, тому ми готові були до неприйняття з боку аматорів книжки, особливо старшого віку. Але із задоволенням констатуємо: ми помилилися. Переважна більшість людей сприйняла ідею з гумором і охоче проголосувала за свою кандидатуру. Всього до скриньок на Форумі потрапило понад 1500 бюлетенів. Наші спостерігачі біля скриньок відзначали, що голосували не тільки молоді й розкуті, але й люди старшого віку, як чоловіки, так і жінки. Дякуємо їм за це.

 

Оскільки ми не висували жорстких критеріїв для вибору, кожен виборець віддавав свій голос за те, що йому подобається: привабливу зовнішність, еротичні тексти, або за тонке розуміння психології кохання.

 

Власне, тому ми й не стали визначати абсолютних переможців і оголошуємо переможців трьох лідерів голосування у жінок і трьох у чоловіків – так само, як і серед класиків.

 

Знайомтеся, от вони – ссекс-символи сучасної української літератури: vsiknygy.net.ua/index.php