10 фактів про фільм “50 відтінків сірого”

*

Те, що ви завжди хотіли знати про фільм, але соромилися запитати

12 лютого у широкий прокат вийшла одна із найбільш очікуваних картин року. “50 відтінків сірого”. Про очікуваний успіх фільму про прокаті може свідчити швидкість, з якою розкуповуються квитки. Говорити про мистецькі якості фільму досить важко, тож Zaxid.net пропонує поговорити про те, що було найцікавішого до, під час та після його зйомок.

 

1. У 37 країнах було продано понад 30 мільйонів примірників книги. А от за швидкістю продаж трилогія обігнала навіть серію романів про Гаррі Поттера і «Сутінки». У червні 2012 року роман став першим твором, який разійшовся в кількості 1 млн копій на Amazon Kindle.

 

2. Роман звинуватили в тому, що він став причиною збільшення кількості викликів пожежних бригад для звільнення людей, закутих у наручники.

 

3. Головні ролі у фільмі виконали англійка Дакота Джонсон і ірландець Джеймі Дорнан. Дакота – донька екс-дружини Антоніо Бандераса Мелані Гріффіт і скандаліста Дона Джонсона, відомого по серіалам «Поліція Маямі» і «Детектив Неш Бріджес». Дакота Джонсон, до речі, заборонила своїм батькам дивитися фільм.

Мелані Гріффіт та Дон Джонсон. Фото: IMDB

4. Шанувальники роману кілька разів збирали підписи, протестуючи проти затвердження Дакоти на роль Анастейші Стіл.

 

5. Щоб отримати натхнення, Дорнан переглядав «Секс у великому місті».

 

6. Автор книги Е. Л. Джеймс (справжнє ім’я – Еріка Леонард) в одному з інтерв’ю зізналася, що не очікувала такої популярності своїх книг. Адже роман був лише протестом проти сімейного життя з чоловіком та двома дітьми, результатом кризи середнього віку.

Еріка Леонард. Фото: АР

7. На написання роману Еріку Леонард надихнула книга Стефані Маєр «Сутінки».

 

8. Від ролі Крістіана Грея відмовилися Раян Гослінг, Єн Соммерголдер і Метт Бомер. А от що стосується Роберта Паттінсона, то йому відмовили автори фільму.

 

9. Від ролі Анастейші категорично відмовилися зірка «Гаррі Поттера» Емма Вотсон. Алексіс Бледел, яку пропонували на роль фанати книги, на проби так і не запросили.

Емма Вотсон. Фото: Катерина Сліпченко

10. Кінотеатри Чечні та Інгушетії відмовились від прокату фільму. До них приєдналися Дагестан та Карачаєво-Черкесія. У Кенії прокат картини заборонили. В Білорусі дозволили, натомість заборонили фанатам приносити на прем’єру стрічки, батоги, кайдани, маски тощо.

Zaxid.net

Купити “50 відтінків сірого” українською.