Всеволод Нестайко про маму, дітей та небо: 11 думок

*

Сьогодні виповнюється 85 років з дня народження українського письменника Всеволода Нестайка. Depo.ua зібрав 11 його цитат про дружбу, небо і солов’їв.

 

Читайте також: Всеволод Нестайко: «Було, наснився сонячний зайчик, який сидів у мене на носі і чарівним пензликом розмальовував на обличчі веснянки»

 

 

1. «Я не люблю сумувати! Бог мені дав гумор, і я тримаюся за цей гумор, тримаюся за доброту і милосердя, які успадкував від своєї священицької родини»

2. «Небо – така штука, що дивитися на нього можна годинами»

3. «Ось дивно: якщо ти зробиш людині добро, вона стає тобі приємною»

4. «Солодке люблять всі дитячі письменники – всі як один!»

*

Купити книгу

 

5. «Тільки оптимісти зможуть будувати вільну незалежну державу»

6. «Взагалі, я вважаю, що дитяча дружба – це щастя. Якщо це вірна дружба, вона зберігається на все життя…»

 

Читайте також: Ранні видання Всеволода Нестайка (ФОТО)

 

7. «Всі діти в чомусь здібні, талановиті, вони дуже різні і чимось дуже цікаві. Але, як на мене, є недолюблені, ті, яким недодали уваги в дитинстві. Але саме від дорослих залежить, кого вони виростять і чи будуть їхні діти успішними і щасливими»

8. «Вона (дружина, – ред.) – моя муза. Як зараз пам’ятаю, хоч і 55 років минуло, гуляємо ми по Хрещатику і слухаємо солов’їв до п’ятої ранку. Вони і зараз мені співають. Хоча я і сивий»

*

Купити книгу
 

9. «Неволя – це найстрашніше, що може бути на світі – коли йдеш ти з мамою по вулиці, тримаєшся, будь-який фашист може штовхнути твою маму, образити, і ти нічого не можеш вдіяти. У 1941-му році мені було 11 років, і з того часу я став дорослим, напевно. Дитинства у мене вже не було»

 

Читайте також: ВСЕВОЛОД НЕСТАЙКО: Колись я Тичину у шкільній хрестоматії дивився, а тепер сам потрапив

10. «Я вірю в добро… Вірю в людську гідність… Вірю в те, що все-таки в душі кожного існує Господь Бог, і в кожного він свій… Вірю в єдиного Господа… І він не стільки на іконах і в церквах, скільки в душах людських. Розумієте, у кожного, якщо він чесний, порядний, добрий і чуйний, то у кожного, так би мовити, свій Господь»

11. «Я пишаюся, що не вийшов із дитинства, що зберіг дитячу душу. Це підтримує мене в нашому жорстокому світі і дає сили творити»

*

Купити книгу.
 

Нестайко народився в Бердичеві. Закінчив філологічний факультет КНУ ім. Шевченка.

Працював у редакціях «Дніпро», «Барвінок». У 26 років очолив редакцію видавництва «Веселка».

У 24 роки видав першу розповідь у журналі «Барвінок». Прославився творами «У Країні Сонячних Зайчиків», «Тореадори з Васюківки», «Чарівні окуляри» та ін.

Вів програму «Радіобайка Всеволода Нестайка» на Національному радіо України.

Нестайко помер у 84 роки.

У матеріалі використані цитати з книг Нестайка, його інтерв’ю для Главред«Друг читача»BBC«Факты»«День»«Газета по-українськи».

Купити книги Всеволода Нестайка.