5 найпопулярніших матеріалів року “Друга Читача”

Підсумовуємо 2014-й рік у різний спосіб. До того ми згадували найкращі українські цьогорічні книги, а зараз час згадати найпопулярніші матеріали на сайті “Друг Читача”. Нам самим кортить дізнатися, що найбільше сподобалося нашим читачам. Отже, читаємо, згадуємо і плануємо новий цікавий книжковий рік. Хай він буде кращим, хай він буде в мирі!
Веселих свят! Тримаймося!

 

Найпопулярнішими матеріалами нашого сайту стали підбірки віршів, написаних під час Революції Гідності. Подаємо одну з них.


 

10 нових віршів про Майдан: герої не вмирають!

“Друг Читача” вже не вперше публікує вірші про Майдан і наших героїв. Але ця підбірка як жодна інша сповна болю, жалю. І гордості.

Читайте самі, краще, ніж сказали поети ми все одно не скажемо. Світла пам’ять Небесній сотні! 

Читати далі.

 


 

Найпопулярнішим інтерв`ю, взяте “Другом Читача”, стала бесіда з головним ворогом офіційної російської історичної науки, українським істориком – Віктором Суворовим.


 

Віктор Суворов: «Сталін розумів, що без українців із Гітлером не впорається»

*

Організувати розмову з Віктором Суворовим не так і просто, але за допомогою «Зеленого Пса» вдалося записати інтерв’ю в Скайпі. Ця бесіда відбулася напередодні виходу «Облому» – суперновинки, названої так на честь невдалої спроби Жукова організувати державний переворот і наступної відставки та приниження Маршала Перемоги. Книга так само, як і «Її ім’я було Татьяна» та «Кузькіна мать», входить до трилогії «Хроніки “Великого десятиліття”».

 

У властивій парадоксальній манері співставлення офіційної радянської інформації та історичних фактів Віктор Суворов відкриває завісу закулісних інтриг верхівки Країни Рад наприкінці 1950-х років. Для українців книга особливо актуальна адже події, які відбулись в Угорщині 1956 року, дуже схожі на українські 2014-го.

Читати далі.

 


 

Цікавим для читачів нашого порталу було ще одне інтерв`ю, взяте в української поетеси з Португалії – Оксани Максимишин-Корабель.


«Бендерівська» поетка з Португалії: «Мамо, не плач. Я повернусь весною. У шибку пташинкою вдарюсь твою»

*

Українська поетеса Оксана Максимишин-Корабель, яка нині живе у Португалії, не змогла стримати біль від подій у рідній їй Україні, і він вилився у сотні рядків. А ще пані Оксана з чоловіком та однодумцями організували автомайдан у Португалії, пікетували посольство Росії у Лісабоні, збирали гроші і пересилали їх на Батьківщину.

 

Вона написала близько 35 віршів про Майдан. Усі вони мандрують Інтернетом. Вірш «Мамо, не плач. Я повернусь весною» цитували зі сцени Майдану, друкували на білбордах. Цей та інші вірші голосу з Португалії Україна вивчила напам’ять…

Читати далі.

 


 

Друг Читача любить писати рецензії. І у такий спосіб заохочувати до читання та діалогу над прочитаним. Нам було дуже цікаво дізнатися, відгук на яку книгу стане найпопулярнішим у цьому році. Тепер ми це знаємо!


 

Нещира правдива сповідь Віктора Ющенка

*

Мене вже кілька років тривожить питання: як так сталося, що Ющенко на посаді премєра і Тимошенко – віце-премєра впоралися із своєю роботою блискуче, а коли підвищилися на один ранг – президента та премєра відповідно – ганебно провалили роботу. Здавалося б, і люди ті самі, і посади подібні.

І от нарешті до рук потрапила книжка Ющенка «Недержавні таємниці» – зрозуміло, одразу взявся читати. Бо Самому видніше, що там сталося.

Читати далі.

 


Про що почитати, наш читач дізнається не тільки з рецензій, а й з книжкових оглядів. Найбільше читали українці про дюжину книг про українську мову.


 

12 книг про рідну мову кожному українцю

*

Вольтер, безумовно, мав рацію, коли писав, що всі найголовніші іноземні мови можна вивчити за шість років, але для вивчення рідної мови й життя замало. 

«Друг Читача» склав підбірку цікавих книжок для тих, хто не перестає вчити й плекати нашу рідну українську мову.

Читати далі.


 

Ну і як бонус додамо, що наші читачі люблять дізнаватися ще й новини зі світу літератури, культури та інших дотичних сфер. Найбільше відгукнулися читачі “Друга Читача” на новину про те, що популярний мультик про Машу 1+1 переклав українською.

*

Читати далі.

 


 

Ось так все і було, якщо швидко пригадати головне. Ми раді були разом із вами, хоч як важко всім нам було, прожити цей рік: радіти, плакати, боротися, сподіватися, молитися… і, звісно, не переставати читати. До зустрічі у новому році!

 

Щиро Ваш
“Друг Читача”