Живі книги на малюнках Джонатана Уолстенхолма

*

Оскар Уайльд одного разу пожартував: «Я не можу назвати сто найкращих книг, оскільки написав всього п’ять». А ось сучасний лондонський художник Джонатан Уолстенхолм (Jonathan Wolstenholme), на відміну від іменитого метра літератури, з споконвічно англійським гумором міг би похвалитися, що сто кращих книг він створив … на своїх полотнах. Талановитий художник малює чарівні картини, на яких оживають старовинні фоліанти.

jonathan-wolstenholme-2

Таємне життя письменника-криміналіста

 

*

Повне зібрання творів
Любов до книг – ось те головне, що робить акварелі Джонатана Уолстенхолм такими, що надовго запам’ятовуються. Його творчу манеру не сплутаєш ні з чим: аж надто впізнавані живі книги. Талановитий художник одного разу задався питанням про те, що б було, якщо книгам не захочеться просто лежати на полицях, чекаючи, поки на них зверне увагу читач, а заманеться жити активним життям, ні в чому собі не відмовляючи.

*

Виявилося, що образ живих томів – тема благодатна. У кожної книги на малюнках Джонатана свій неповторний характер, більшість з них нагадує манірних англійців, які курять трубку і грають в доміно чи шахи. Є книги-бібліофіли – вони із задоволенням читають або зовсім дописують самі себе.

 

*

Письменник-привид

 

*

Два старі томи
Світ Джонатана Уолстенхолм – це унікальна реальність, де стерті кордони між реальністю і фантастикою. Всі роботи художника пройняті трепетним ставленням до книг – джерела знань і зберігача людської мудрості. Безумовно, подібні сюрреалістичні проекти можуть виховати дбайливе ставлення до книг і відродити інтерес молоді до читання.

*

* * * * * * * * * * * *

Kulturologia