ТОП-5 мемуарів жінок президентів

*

Еспресо.TV зібрало добірку спогадів від перших леді світу, які розповідають про життя за ширмою чоловіків, які керують світом.

Нещодавно журналістка Валері Тріервейлер, яка була цивiльною дружиною президента Франції Франсуа Олланда, видала книгу спогадів про їхні стосунки Merci pour ce moment («Дякую за цей момент»).

Мемуари Тріервейлер відразу почали користуватися неабияким попитом. Проте не менше було і несхвальних відгуків. За перший тиждень продажу було реалізовано понад 145 000 примірників. Спогади Тріервейлер очолюють списки бестселерів Франції.

Фото: podrobnosti.ua

У книзі вона показує не лише буденне життя пари, а й розкриває надто інтимні подробиці свого співжиття з Олландом. «Він холодний. Я маю задовольняти його бажання», – зізнається Тріервейлер.

На 320 сторінках Валері виклала дев’ять років спільного життя. Вона не була його офіційною дружиною, але мала статус першої леді. Для демонстрації стосунків Франсуа Олланда та його жінки наведемо діалог з книги:

– У тебе багато часу йде на те, аби підтримувати свою красу?
– Так.
– Але від тебе більше нічого й не вимагається.

Валері Тріервейлер також зазначає, що президент недолюблював бідних, зате завжди був небайдужим до дорогих готелів та ресторанів.

 

«Володимир Путін: дорога до влади»

Книгу про президента Росії написав Олег Блоцький, утім, вона містить багато спогадів та розповідей Людмили Путіної – колишньої дружини. Книга розкриває Путіна як людину, як чоловіка: холодний, сухий, не чуйний, а на думку французького агентства AFP, що прокоментувало розповідь Людмили Путіної, «справжній шовініст».

Фото: andry-astashkin.livejournal.com

За словами дружини президента, Путін дуже вередливий, ніколи не хвалив її.

Дружина не обливає брудом свого чоловіка. Нейтральних спогадів багато, теплих і ніжних – жодного. Хоч відверто Людмила не пише про це, але щасливим її сімейне життя назвати не можна. Їхні стосунки – це постійні екзамени, які Людмила мала складати своєму чоловікові.

Фото: enasiwa.livejournal.com

«Він випробовує мене протягом всього життя. Я постійно відчуваю, що він спостерігає за мною та перевіряє правильність моїх рішень», – пише Путіна.

Фото: nnm.me

Про сімейне життя з Путіним Людмила каже непрямо, але дуже зрозуміло: «Що таке сімейне щастя? Дуже часто на подібні питання відповідають з гумором, а мені хочеться по-серйозному. Я теж довго думала – що ж таке щастя? І дійшла висновку, що не існує щастя взагалі».

 

Лора Буш «Від щирого серця» 

Дружина екс-президента США Джорджа Буша-молодшого опублікувала мемуари про свого чоловіка.

Фото: www.icollector.com

Лора Буш розповідає багато цікавинок. Так, вона розкриває всьому світу через свою книгу спробу отруєння американської делегації на саміті Великої вісімки в німецькому Халігендаммі в 2007 році.

Колишня перша леді згадує, що під час візиту до Німеччини вона, її чоловік і ще десяток членів американської делегації раптово відчули нездужання і були змушені залишитися в лiжках. Через це Джордж Буш навіть пропустив одну із зустрічей, а під час переговорів з президентом Франції Ніколя Саркозі настільки погано себе почував, що навіть не зміг встати, щоб привітати свого колегу.

Фото: parade.condenast.com

Адміністрація Білого дому тоді ж заявила, що президент підхопив інфекцію, незабаром після чого служба безпеки провела ретельне розслідування. «Однак ми так і не дізналися, чи були інші захворілі або наша делегація виявилася єдиною, кого таємничим чином торкнулася інфекція», – зазначила Лора Буш.

У книзі вона вперше докладно розповідає про свою юність і про сімейне життя. Зокрема, вона спростовує розхожі чутки про те, що мала намір розлучитися з Бушем через його пияцтво, хоча і визнає, що алкоголізм чоловіка (коли перед обідом він випивав віскі, за обідом пива, а після обіду бренді) серйозно ускладнив їхні сімейні стосунки.

 

«Тенденція Вероніки» – відверто про Берлусконі

Про прем’єр-міністра Італії розповідає його колишня дружина Вероніка Ларіо, її розповідь записала подруга – журналістка Марія Лателла. Авторка зі слів другої дружини Сільвіо Берлусконі, з якою він прожив у шлюбі 19 років, розповідає про справжні причини розлучення подружжя.

Фото: www.dagospia.com

Книга написана з численних інтерв’ю Лателли з дружиною Берлусконі, в яких та звинувачує чоловіка у брехні і “сексуальній одержимості” впродовж їхнього шлюбу.

Фото: polittech.org

Ларіо описала, як приймала рішення про розлучення після того, як Берлусконі навіть не згадав, що збирається на вечірку в Неаполі на день народження 18-річної моделі Ноемі Летиції.

Фото: www.parismatch.com

Дізнавшись про брехню, Ларіо звинуватила Берлусконі в тому, що він «спокушає малолітніх», і в тому, що її чоловік «ніколи не був присутній на 18-річчі власних трьох дітей».

«Я думаю, у мене немає іншого виходу, окрім як розлучитися [з Берлусконі]», – заявила Ларіо в інтерв’ю Лателли.

Фото: www.dagospia.com

В опублікованому в книзі інтерв’ю Ларіо заявила, що могла б подумати про возз’єднання з 72-річним Берлусконі, якби він звернувся за допомогою в клініку з лікування сексуальних розладів.

“Поки від цього плану не відмовилися остаточно, і багато чого буде залежати від того, наскільки пильно ЗМІ (особливо за кордоном) стежитимуть за приватним життям Берлусконі”, – зауважує автор книги Марія Лателла.

Фото: news.rambler.ru

Окрім наведеного, у книзі ще багато цікавого про життя скандального прем’єр-міністра.

 

«Жага правди» про Ніколя Саркозі

Книгу про екс-президента Франції презентувала його колишня дружина Сесілія Атіас.

Фото: www.purepeople.com

У книзі жінка розповідає про зради чоловіка, про його характер та звички. Також вона зауважує, що у 2007-му, коли Саркозі став головою держави, їхні стосунки змінилися на гірше.

Фото: www.parismatch.com

Книга написана в дуже спокійному, зваженому тоні. «З нами відбулася банальна для подружньої пари історія, за винятком того моменту, що мій чоловік в той період був президентом Республіки», – пише колишня перша леді Франції.

Вона розповідає і про втечу Ніколя Саркозі з коханкою буквально напередодні виборів, і про примирення на період виборчої кампанії та про остаточне розставання. Прохання про розлучення, за її словами, не було «актом мужності». Це був лише спосіб залишитися у згоді з собою.

Фото: www.purepeople.com

Сесілія згадує, що деякі подруги з її найближчого оточення, не роздумуючи, йшли на розлучення, заради того, щоб зайняти її місце. «Люди підуть на все заради грошей і влади», – пише колишня перша леді Франції.

www.metronews.fr

Після п’яти років мовчання екс-дружина Саркозі повертається в той «жахливий» для неї 2007 рік, коли вперше в історії президент Франції був змушений розлучитися. Однак вона не зводить рахунки ні з Карлою Бруні, нинішньої дружиною Саркозі, ні з самим колишнім президентом. Вона просто викладає історію жінки з вищого світу, яка у важкі хвилини відчуває самотність так само, як і самі звичайні француженки.

Espreso.tv