Кіноліто-2014: кіно під час війни

КІНОМАНІЯ ДЛЯ КНИГОЇДІВ

*

Сумні події, що відбуваються у нашій країні, мабуть, нікого не залишили осторонь. Кожен долучається до них, як може, а в інтернеті постійно спалахують суперечки: чи є морально припустимим відвідувати розважальні заклади у той час, коли на сході чи не щодня гинуть люди? Але хіба ж не можна перегляд хорошого фільму прирівняти до прочитання книжки – особливо, якщо фільм має прямий зв’язок з літературою? Адже як нам відомо, книжка завжди була з людьми навіть на фронті, солдати згадують, як читали один одному під час перерв між боями… Тож пропонуємо підійти до кіномистецтва саме з цієї точки зору і ознайомитися з новинками, що заслуговують на увагу книголюбів цього літа.

 

*

З 12 червня в український прокат виходить гостросюжетний трилер Стівена Севаджа «Дівчина тата». Це історія дівчини на ім’я Арі Ларсен, чиє дитинство було сплюндровано її рідним батьком – професором Девідом Ларсеном, безжальним серійним вбивцею. Батько викрав Арі у одинадцятирічному віці, і перетворив наступні п’ять років її життя у справжнє пекло. Дивом врятована молода дівчина, намагаючись звільнитись від минулого, викладає свої спогади на папері – і книжка стає бестселером, що лише ускладнює її життя через хворобливу увагу журналістів. А після одного з її інтерв’ю на телебаченні місто накриває хвиля жахливих вбивств, скоєних особою, чий «почерк» один в один нагадує «почерк» батька Арі Ларсен…

 

*

Біографічна стрічка «Принцеса Монако» з Ніколь Кідман у головній ролі розповідає реальну історію Грейс Келлі, голлівудської актриси, що стала княгинею Монако. Сценарій, написаний Арашем Амелем довго пролежав на полиці, свого часу його було включено до «Чорного списку кращих сценаріїв» – щорічного огляду найцікавіших сценаріїв, що ще не знайшли свого режисера. Зрештою, за матеріал взявся Олів’є Даан, відомий своєю стрічкою «Життя у рожевому кольорі», і у травні 2014 році «Принцеса Монако» вже відкривала Каннський кінофестиваль, після чого була… розгромлена кінопресою. Представники княжої родини на прем’єрному показі теж не з’явилися – на їх думку, стрічка надто викривлює реальні події з життя Грейс Келлі. Але якщо вас усе одно приваблює історія голлівудської Попелюшки – ласкаво просимо до кінотеатрів з 12 червня.

 

 

*

Фільм Джонатана Теплицьки «Відплата» з Коліном Фертом та Ніколь Кідман, що вийде на екрани 26 червня – це військова драма про зламану долю британського офіцера Еріка Ломакса, заснована на реальних подіях. Під час Другої світової Ерік Ломакс потрапляє у полон до японців, і ті відправляють його у табір для військовополонених, на будівництво Тайсько-Бірманської залізниці. Під час ув’язнення Ерік страждає від жорстоких катувань з боку японського офіцера, і це не дає йому спокою навіть роки потому, коли війна залишається вже далеко позаду. Заручившись підтримкою свого найближчого друга, Ломакс повертається на місце своїх страждань аби зустрітися зі своїм катом… За основу для фільму було взято автобіографічний роман Ломакса, а сам він, на жаль, помер, не дочекавшись виходу стрічки.

 

*

Однією з найцікавіших новинок літа, мабуть, можна назвати стрічку Дені Вільньова «Ворог» – екранізацію роману португальського письменника Жозе Сарамаго «Двійник». Одного дня молодий вчитель історії Адам Белл бере навмання у прокаті відеокасету з незнайомою йому кінокомедією. Сам по собі фільм нічого не вартий – але в одному з епізодів герой помічає точнісіньку копію себе самого. Вражений Адам загорається ідеєю у будь-який спосіб знайти свого двійника – і з простої цікавості це швидко перетворюється на нав’язливу ідею, що зрештою приводить його у темні глибини містичних подій та повністю перевертають усі уявлення про життя. Побачити фільм можна буде вже з 26 червня.

 

 

*

З 10 липня як наймолодші кіномани, так і дорослі, котрі люблять казки та вірять у них, матимуть змогу переглянути мультфільм «Легенди країни Оз: Повернення до Смарагдового міста». За основу було взято однойменну книжку Роджера Баума – правнука Френка Баумана, творця оригінальної історії про пригоди Дороті у країні Оз. Минув час, і Дороті повернулася до чарівної країни – але там на неї очікує неприємний сюрприз: країна знаходиться у запустінні, а її добрі друзі – Лев, Страшило і Залізний Дроворуб – кудись зникли. Доведеться Дороті знову брати порятунок країни у свої руки, а допоможуть їй у цьому нові друзі, яких вона зустріне на своєму шляху.

 

*

Любителі романтичних комедій запрошуються до перегляду стрічки Кет Койро «Справа у тобі». Вона розповідає про молодого самотнього письменника, що, зустрівши дівчину своєї мрії, вирішив у будь-який спосіб стати втіленням її ідеалу. Він до найменших дрібниць вивчає усі її звички та вподобання – читає всі її записи в інтернеті, спілкується з подругами, одним словом, робить усе, аби втілити у реальність її уявлення про ідеального чоловіка. І це спрацьовує – дівчина не може натішитися, що знайшла людину, яка б настільки досконало була схожа на неї саму: від уявлень про життя до улюбленої їжі. Але чи матиме ця історія щасливий фінал? Дізнаємося з 17 липня.

 

*

Також 17 липня в українському прокаті з’явиться продовження фантастичного бойовика «Повстання планети мавп» за мотивами роману французького письменника П’єра Булля. Стрічка Мета Рівза «Світанок планети мавп» з Гері Олдменом у головній ролі показує події, що розгортаються через п’ятнадцять років після подій, показаних у оригінальному фільмі. Група вчених у Сан-Франциско, не шкодуючи зусиль бореться з наслідками чуми, що знищила більшу частину людства. У їхніх руках – доля всіх тих, хто вижив, і тепер переховується від розправи. Але суспільство розумних мавп, що тепер панує на Землі, зовсім не має наміру здавати свої позиції…

 

*

Шпигунський трилер Антона Корбейна «Найбільш небезпечна людина», заснований на однойменному романі Джона Ле Карре – це історія молодого мусульманина чеченського походження, що приїхав до Гамбурга аби здійснити свою мрію та вивчитися на лікаря. За його плечима – тортури та в’язниці Туреччини і Росії. На своєму нелегкому шляху чоловік зустрічає добрих людей, що готові допомогти йому розпочати нове життя ціною власного добробуту – але ці великодушні плани розбиваються через увагу до його особи з боку одразу кількох світових спецслужб, кожна з яких прагне використати його задля власних цілей. Побачити фільм можна буде з 31 липня.

 

*

Цього літа на шанувальників нуарного графічного роману Френка Міллера «Місто гріхів. Жінка, задля якої варто вбивати» та однойменного фільму чекатиме подарунок у вигляді другої частини екранізації – «Місто гріхів-2», у якому задіяні Джессіка Альба, Міккі Рурк, Леді Гага та інші зірки. Життя у Бейсін-Сіті проходить як звичайно: корупція, насилля та беззаконня змушують кожного мешканця сподіватися лише на самого себе. У цих темних лабіринтах Дуайт МакКарті, головний герой, розпочинає полювання на загадкову красуню Аву Лорд, котра жорстоко його зрадила в минулому, а Ненсі Келаган продовжує оплакувати детектива Хартігана, що пожертвував задля неї своїм життям. Побачити цей неймовірно стильний та динамічний фільм можна буде з 21 серпня.

 

*

В останні дні літа, 28 серпня, на українські екрани вийде драматична стрічка Ер Джей Катлера з Хлоєю Моріц у головній ролі «Якщо я залишуся», заснована на однойменному бестселері американки Гейл Форман. Вона розповідає про талановиту дівчину-музиканта на ім’я Мія, котра потрапила у складну плутанину подій та стосунків: любовний трикутник, кар’єра, і зрештою – автомобільна катастрофа, яка, здавалося б, мала поставити крапку на цій історії, але насправді стала лише комою. Розлучившись з тілом, душа дівчини залишається між життям і смертю, спостерігаючи за життям близьких, але рано чи пізно вона змушена буде зробити вибір – повернутися чи відійти у вічність…

До зустрічі у кінотеатрах! Тримайтеся!

 

Ольга Герасименко