Програма Форуму видавців у Києві 22-25 травня

МІЖНАРОДНИЙ КНИЖКОВИЙ
ФОРУМ ВИДАВЦІВ у КИЄВІ

22–25 травня 2008 року

ЛІТЕРАТУРНО-МИСТЕЦЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ
«КНИГА – ЦЕ ЗБРОЯ»

22 травня, четвер

галерея «Лавра» (вул. Івана Мазепи (екс-Січневого повстання), 17)

ВЕЛИКА СЦЕНА В ПОДВІР’Ї ГАЛЕРЕЇ:

18:00 – 22:00

Видавництво КНИЖКОВИЙ КЛУБ «Клуб сімейного дозвілля», видавництво «Фо-ліо», Харківська обласна молодіжна громадська організація «Світло», спільно з фестивалем «Київські лаври» та міжнародним книжковим «Форумом видавців у м. Києві»

ПРЕЗЕНТУЮТЬ
нове харківське мистецтво в проекті «ГОТЕЛІ ХАРКОВА»:

Література:
Анастасія Афанасьєва, Лала Багірова, Сергій Жадан, Олег Коцарев, Ростислав Мельників, Анна Мінакова, Роман Трифонов, Сашко Ушкалов, Катріна Хаддад, Ганна Яновська
Спеціальний гість – Любко Дереш

Музика:
Собаки в космосі, LЮК, Сергій Бабкін

23 травня, п’ятниця

галерея «Лавра» (вул. Івана Мазепи (екс-Січневого повстання), 17)

МАЛА СЦЕНА В ПРИМІЩЕННІ ГАЛЕРЕЇ:

12:00 – 13:00
Презентація книжки «Стратегии злых гениев» (Х.: Фоліо):
Валентин Бадрак

13:00 – 14:00
Презентація нової книжки «Писати мисліте» (К.: Факт, 2008):
Іван Андрусяк 

14:00 – 15:00
Читання, презентація книжок:
Василь Кожелянко

15:00 – 16:00
Презентація книжечки «СУПЕРРавлик» та інші вірші для дітей:
Назар Гончар

16:00 – 17:00
Цілодобово +:
Богдан-Олег Горобчук, Павло Коробчук, Олег Коцарев

17:00 – 18:00
 Офіційне відкриття міжнародного книжкового «Форуму видавців у м. Києві» за участі представників Київської міської ради, Київської міської державної адміністрації, інших органів влади, посольств іноземних країн, творчих спілок, громадських організацій, ЗМІ
Спеціальний гість – письменник Роі Хен (Ізраїль).
Виступ дитячого театру “Little model”.

ВЕЛИКА СЦЕНА В ПОДВІР’Ї ГАЛЕРЕЇ:

15:00 – 18:00
Етно-ф’южн з елементами джазу, фанку та реггей на слова сучасних український по-етів: С. Жадана, Ю. Андруховича, В. Наріжної, М. Савки, М. Паленка, О. Ірванця та ін.
Гурт мандрівних дяків «Вертеп» – уперше в Києві з оновленим складом та з но-вою програмою + (Сергій Жадан, Юрко Покальчук)
Максим Паленко (Дніпропетровськ), авторська пісня
Вікторія Наріжна (Дніпропетровськ)
Дарина Важинська (Дніпропетровськ)
Максим Бородін (Дніпропетровськ)
Ніка Новікова (Полтава)
Гриця Ерде (Львів)

18:00 – 19:00
Проект «Джаз-кафе»:
Мар’яна Савка і «Оркестра Vito» + Павло Табаков

19:00 – 20:30
Акція «Користь від «Главреда»
За участі Володимира Цибулька і гурту «НеДіля».

20:30 – 22:00
Концертний виступ:
Павло Гудімов

Музей Івана Гончара
(вул. Івана Мазепи (екс-Січневого повстання), 29)

12:00 – 13:00
«Політикон». Поетичне тлумачення:
Володимир Цибулько

13:00 – 14:00
Нагородження найкращих книжок 2007 року за версією сайту www.auction.ua

14:00 – 15:00
Презентація серії «Українська фотографія» видавництва «Артбук» та демонстрація найкращих фотопроектів арт-центру «Я Галерея» — робіт Олександра Ляпіна, Анни Войтенко, Олександра Чекменьова, Геннадія Мінченка, Марії Бикової, Олександра Ранчукова, Олександра Каднікова та інших.

15:00 – 16:00
Презентація серії «Зона Овідія»:
Галина Крук, Олег Соловей, Дмитро Лазуткін та Петро Мідянка
Куратор – Тарас Федюк

16:00 – 17:00
Презентація журналу «Современная поэзия» й поетичної серії
цього часопису:
куратор – Андрій Новіков

Музей книги і друкарства України
(вул. Івана Мазепи, 21 корп. 9, на території Києво-Печерської Лаври)

12:00 – 13:00
Відкриття фотовиставки «МАДАГАСКАР: ДЕМО-ВЕРСIЯ» Ігоря Сіда та інсталяції Ісмета Шейх-Заде «ПРИСТРІЙ ДЛЯ РОЗШИФРОВКИ КОДА ДА ВІНЧІ»

13:00 – 15:00
Літературно-краєзнавчий марафон для учнів шкіл-інтернатів Шевченків-ського району

15:00 – 15:30
Презентація книги «Ідеальна У»:
Володимир Єшкілєв

15:30 – 17:00
Круглий стіл «Псевдокомерція проти псевдомистецтва»:
Єшкілєв Володимир, Іздрик Юрко, Бондар-Терещенко Ігор, Шпір Михайло, Кириченко Вікторія, Чернявський Володимир, Возняк Тарас, Щерба Наталія,
а також Олек Веремко-Бережний, Катерина Бабкіна, Дмитро Стус

17:00 – 18:00
Читання есеїв з книжки «Авторська колонка»:
Віталій Жежера, Андрій Бондар

24 травня, субота

галерея «Лавра» (вул. Івана Мазепи (екс-Січневого повстання), 17)

МАЛА СЦЕНА В ПРИМІЩЕННІ ГАЛЕРЕЇ:

12:00 – 13:00
Презентація книжки «Рок-н-рол, стакан, кохання» (Х.: Фоліо):
Валентин Терлецький (Запоріжжя)

13:00 – 14:00
Презентація книжки «П’ятизнак, або життя нежить» (К.: Маузер, Л.: Апріорі):
Роман Скиба

14:00 – 15:00
Поетичні читання, модератор – М. Бриних:
Павло Вольвач, Олексій Зарахович

15:00 – 16:00
Презентація книжки «Лісоруб у пустелі»
Плітки і розповіді про чотири покоління сучасних письменників:
Володимир Даниленко

16:00 – 17:00
Сеанс читання:
Наталя Сняданко

17:00 – 19:00
Крихітний мегаполіс:
Тексти: Данило Кубай, Марина Муляр
звукові картини створюють King Imagine та Nagval

ВЕЛИКА СЦЕНА В ПОДВІР’Ї ГАЛЕРЕЇ:

14:30 – 16:00
Презентація Ізраїльського культурного центру за участі представників Посольства Держави Ізраїлю в Україні, письменника Рона Хена, музичних колективів

16:00 – 17:30
«Известия в Украине» :
Передплатна Коляда за участі композитора, піаніста і радіоведучого Романа Коля-ди.
Dizel представляє корпорацію «Планета R’n’B» у складі:
«Сестра Сирена», «Камень. Ножницы. Бумага…», «Новый Союз»
Демонструватимуться картини заслуженого діяча мистецтв України Івана Пилипенка

17:30 – 18:30
Артем Чех + гурт «Навідмінувід»

18:30 – 19:30
Перформанс-концерт БЕНЗИНОВИЙ РАНОК – ЗАРЯДКА НА ВЕСЬ ДЕНЬ:
Дмитро Лазуткін
+ Яна Шпачинська (гітара, вокал), з гурту ЧеЧе
+ панк-імпровіз ругту АДЄЖДА БАБКІНА (Микола Леонович – гітара, вокал; Павло
Коробчук – барабани, зомбі – бас; Дмитро Лазуткін – труба, бек-вокал)

19:30 – 20:30
Презентація часописів «Чума» (Кириченко Вікторія) і «Сноб» (Шпір Михай-ло) + музична акція гурту «Сина Машина» (Сенюк Іван, Шендрик Сергій, Гонський Юлій)

20:30 – 22:00
Концертний виступ:
Василь Васильців (Львів)

Музей Івана Гончара
(вул. Івана Мазепи (екс-Січневого повстання), 29)

12:00 – 13:00
Презентація книжок серії «Розстріляне Відродження» (К.: Смолоскип):
Ростислав Семків, Ольга Радомська і Ольга Погинайко

13:00 – 15:00
Поетична акція «Прощання слов’ЯНКИ» – вечір української, російської, білоруської поезії:
Сергій Жадан, Анастасія Афанасьєва, Галина Крук, Андрей Хаданович, Марійка Мар-тисевич

15:00 – 16:00
Презентація видавництва «ВРЕМЯ» (Москва)
Куратор – Лариса Мургіна:
Дем’ян Кудрявцев, Інна Кабиш, Алєксєй Єфімов

16:00 – 16:45
Презентація антології української любовної лірики кінця ХІХ – початку ХХІ століття «Літургія кохання» (видавництво «Навчальна книга – Богдан», на основі антології Володимира Лучука «Оріон золотий»):
Іван Лучук (Львів), Борис Щавурський (Тернопіль)
16:45 – 18:30
Перекладацькі читання (куратор – Стронговський):
на акції «Шукаючи слів: переклад очима поетів» молоді, але вже знані
поети, представлять глядачам свої інтерпретації улюблених текстів іноземних авто-рів.
Катерина Бабкіна (Київ), Тетяна Савченко (Запоріжжя), Юлія Стахівська (Київ), Стронґовський (Житомир), Катріна Хаддад (Київ) + Штипель, Ґаліна, Хаданович

Музей книги і друкарства України
(на території Києво-Печерської Лаври)

12:00 – 13:00
Гальманах:
Богдан Жолдак

13:00 – 14:00
Презентація антології сучасної української поезії «Дивоовид» (видавництво «Навчальна книга – Богдан»):
Іван Лучук (Львів), Борис Щавурський (Тернопіль)

14:00 – 15:00
Презентація переможців «Гранослова-2007»:
Добжанська Наталія (Луцьк), Воронюк Леся (Чернівці)
Щириця Павло (Київ), Левицький В’ячеслав (Київ)

15.00 – 15.30
Читання “Острів Крим”:
Андрій Поляков, Ігор Сід

15:30 – 17:00
Круглий стіл
«Що нам робити з цим Кримом?» Ведучий – Iгор Сід
Учасники – українські лiтератори, художники, полiтологи:
Михайло Бриних; Любко Дереш; Сергiй Жадан; Андрiй Кокотюха; Олег Коца-рев; Сергiй Пантюк; Дмитро Потєхiн; Олег Тiстол – художник, лiдер українського концептуалiзму; Тантелі Харіманга Ратувухері (Мадагаскар-Україна) – полiтолог, учасник дискусiй «Севастопольського форуму»; Наталка Сняданко, а також учасники з Криму: Олександр Грановський – прозаїк, публiцист; Андрiй Поляков – поет; Iсмет Шейх-Заде – кримськотатарський художник-концептуалiст, куратор вiртуальної гале-реї «Кримське ханство».

17:00 – 18:00
Поетичні читання ситуативного гурту «Ті, що випали з потяга»:
Марія Микицей (Івано-Франківськ), Оксана Батюк (Боярка) і Вікторія Стах (Київ)

25 травня, неділя

галерея «Лавра» (вул. Івана Мазепи (екс-Січневого повстання), 17)

МАЛА СЦЕНА В ПРИМІЩЕННІ ГАЛЕРЕЇ:

12:00 – 13:00
Поетичний відеоарт: «УкрСинтезія»
Катерина Бабкіна

13:00 – 14:00
Анонс-презентація антології української еротичної поезії ХХ століття «Біла книга кохання» (видавництво «Навчальна книга – Богдан»):
Вікторія Стах, Іван Лучук

14:00 – 15:00
Вірогідність польотів на мітлі уточнюється:
Лада Лузіна

15:00 – 16:00
Перетворення фентезі:
Марина і Сергій Дяченки

16:00 – 17:00
Дискурс свині в українській культурі.
Презентація фільму «Сало для українців»:
Михайло Бриних, Олекса Доля, Лесь Подерв’янський, Лесь Герасимчук, Анатоль Федірко

17:00 – 18:00
«Радіо Live:4» – Інформаційно-поетичний марафон.
Карколомні новини в ефірі найкращого радіо. Вірші у темряві під музику.
Ведучий – Артем Захарченко:
Читають: Світлана Богдан, Олеся Мамчич, Оксана Самара, Артем Захарченко, Ві-кторія Черняхівська, Олесь Корж, Леся Мудрак, Павло Коробчук,
Катерина Калитко, Оксана Луцишина, Анна Хромова,
Мар’яна Максим’як, Валерія Піщанська.
Музика: гурт Андерсон і Богдан Кутєпов (Vперше 4ую)

ВЕЛИКА СЦЕНА В ПОДВІР’Ї ГАЛЕРЕЇ:

14:00 – 17:00
Журнал «ШО» презентує
літературний проект «БЕЗ ФІЛЬТРУ»:
Олексій Торхов (Миколаїв), Влад Клен (Запоріжжя), Леонід Борозенцев (Вінниця), Надія Агафонова (Миколаїв), Наталя Добринська (Ялта), Павло Сухно (Севастополь), Пошуруєва Оля (Київ), Радіон Лонга (Київ), Анна Саніна (Київ), Олександр Татаринов (Запоріжжя), Юлія Броварна (Вінниця), Максим Кабір (Кривий Ріг), Ліна Федорченко (Київ), Ярослав Мінкін (Луганськ), Дмитро Костенко (Запоріжжя-Київ-Москва)
Музика:
гурт «Немного нервно»
Куратор: Влад Клен

17:00 – 19:00
Проява української фантастики:
Батурин Сергій, Дев’ятко Наталя, Кацай Олексій Спейсер, Литовченко Тимур, Радут-ний Радій, Черенко Сусанна
за участі клубу історичної реконструкції і рок-гурту «Проти ночі»

19:00 – 20:30
Концертний виступ:
«UpSide 3» (тріо Дмитра «Бобіна» Александрова – одного із засновників легендар-ної групи «СхідSide»)

20:30 – 22:00
Концертний виступ:
«КОМУ ВНИЗ»

Музей Івана Гончара
(вул. Івана Мазепи, 29)

12.00 – 13.00
Словесний джаз:
Юрко Покальчук

13.00 – 14.00
Замість обіду:
Світлана Поваляєва

14.00 – 15.00
Кіно, вино і зів’ялі квіти:
Ірен Роздобудько

15.00 – 16.00
Перші транспортні читання:
Тема транспорту – козирна тема нового покоління прозаїків. Вагони, салони й перони – прекрасне місце для одкровень. Куди і навіщо їхати – питання просто не виникає. Свої міжсвіття вони розкриють перед вами і одне перед одним.
Вхід – будь-який квиток будь-якого транспорту.
Якщо зайцем – доведеться довести свою майстерність.
Про подорожі в просторі і часі, розширеною свідомістю і Ноосферою почитають:
Артем Чех, Яна Дубинянська, Олег Коцарев, Оксана Луцишина, Олена Захарченко, Артем Захарченко, Світлана Богдан, Марина Соколян, Галина Ткачук, Олег Романенко, Олена Максименко, Тетяна Савченко, Вікторія Черняхівська

16.00 – 17.00
Сеанс переляку:
Наталка та Олександр Шевченки

17.00 – 18.00
Як вигадувати історії, які перетворюються на книжки, котрі відразу цікавлять
кінобізнес? 
Андрій Кокотюха, письменник, журналіст, сценарист

18:00 – 19.00
Зустріч з ізраїльським літератором, перекладачем Віктором Радуцьким

Музей книги і друкарства України
(на території Києво-Печерської Лаври)

12.00 – 13.00
Презентація лауреатів “Смолоскипа” останніх років – “Поезія молодих”:
Б.-О.Горобчук, П. Коробчук, О. Коцарев, Д. Лазуткін, О. Романенко, М. Леонович та інші

13.00 – 14.00
“Інша література представляє”: презентація книжок “Острів” і “Сім днів та вузол смерті”:
Борис Гуменюк та Сергій Пантюк

14.00 – 15.00
Зустріч з головними редакторами літературних часописів:
Віктор Баранов: «Київ»,
Володимир Науменко: «Березіль», Дмитро Стус: «Київська Русь», Олександр Глушко: «Вітчизна», Григорій Гусейнов: “Кур’єр Кривбасу”, Іздрик: «Четвер», Михайло Шпір:  «Сноб», Вікторія Кириченко: «Чума», Віктор Мороз: “Сучасність”

15.00 – 16.00
Презентація літературної премії Національної спілки письменників України та фонду Ернеста і Наталії Гуляків (Австралія) “Айстра”:
Василь Шкляр, Володимир Яворівський, Анатолій Дімаров

16.00 – 17.00
Психологічні розтини:
Галина Пагутяк

17.00 – 18.00
Літературні читання “Без феноменів”:
Таня Малярчук, Олег Криштопа, Тарас Прохасько

Виставки:

Музей книги і друкарства України
(на території Києво-Печерської Лаври)

Iгор Сiд. Фотовиставка «МАДАГАСКАР: ДЕМО-ВЕРСIЯ»
Iсмет Шейх-Заде (Крим). Асамбляж з вiдеоiнсталяцiєю «ПРИСТРІЙ ДЛЯ РОЗШИФРОВКИ КОДА ДА ВIНЧI»

 Музей Івана Гончара
(вул. Івана Мазепи (екс-Січневого повстання), 29)

Фотовиставка «Готелі Харкова»

Вхід на всі заходи – вільний.

Щоб потрапити до Музею книги та друкарства (на території Лаври) може знадо-битися флаєр.
У програмі, звісно, відбудуться незначні зміни – частіше заходьте на сайт  www.bookforum.com.ua

Розклад автограф-сесій
23 травня
13.00    Валентин Бадрак        стенд «Фоліо»
14.00    Юрко Покальчук        стенд «Фоліо»
14:00    Марія Матіос            стенд ЛА «Піраміда»
15:00    Євгенія Кононенко        стенд ЛА «Піраміда»
16.00    Андрій Бондар             галерея «Лавра»
    та Віталій Жежера,
    «Авторська колонка»   
17/00    Сергій Жадан            стенд «Фоліо»

24 травня
12:00    В’ячеслав Медвідь        стенд ЛА «Піраміда»
13.00    Яна Дубинянська        стенд «Нора-Друк»
13.00    Ярослава Литвин        стенд «Коронація слова»
13.00    Валентин Терлецький        стенд «Фоліо»
14.00    Ярослава Литвин        стенд «Нора-Друк»
14.00    Андрій Кокотюха        стенд «Коронація слова»
14.00    Дмитро Шурхало        стенд ЛА «Піраміда»
15.00    Назіп Хамітов            стенд видавництва «Либідь»
15.00    Олесь Ульяненко        стенд ЛА «Піраміда»
15.00    Андрій Кокотюха        стенд «Нора-Друк»
15.00    Юрко Покальчук        стенд «Фоліо»
16.00    Лариса Денисенко        стенд «Нора-Друк»
16.00    Артем Чех            стенд «Фоліо»
16.00    Ірен Роздобудько        стенд «Нора-Друк»
17.00    Ірен Роздобудько        стенд «Коронація слова»
17.00    Наталка Сняданко        стенд «Фоліо»
17.00    Лариса Денисенко        стенд «Коронація слова»

25 травня
12:00    Галина Тарасюк        стенд видавництва «Либідь»
12:00    Світлана Поваляєва        стенд «Фоліо»
12:00    Володимир Даниленко        стенд ЛА «Піраміда»
13:00    Ірен Роздобудько        стенд «Фоліо»
14.00    Олександр             торговий намет на Хрещатику
    та Наталка Шевченки   
14.00    Юрко Покальчук        стенд «Фоліо»
15.00    Лада Лузіна            стенд «Фоліо»
15.00    Валерій та Наталя Лапікури    торговий намет на Хрещатику
16:00    Марина та Сергій Дяченки    стенд «Фоліо»
17:00    Наталка             стенд «Фоліо»
    та Олександр Шевченки   
МІЖНАРОДНИЙ КНИЖКОВИЙ
ФОРУМ ВИДАВЦІВ у КИЄВІ

Форум видавців