Творіть добре мистецтво: поради від письменника Нейла Ґеймена щодо творчого життя

 

ngМи вже неодноразово писали про письменника-фантаста Нейла Ґеймен, який радить сміятися над собою та не боятися робити помилки. У травні 2012 року він виступив перед випускниками Університету мистецтв Філадельфії та поділився непідвладними часу порадами щодо творчого життя. Його промова втілилася у тоненьку, але могутню за змістом книжку під назвою «Творіть добре мистецтво».

Щонайголовніше – дизайн книжки створив неперевершений Чіп Кідд, який ось уже п’ятнадцять років формує обличчя сучасного книжкового дизайну. Він автор сили-силенної першокласних обкладинок – від бестселерів на кшталт чудової книжки коміксів Кріса Вера «Будівничі історії» та «Внутрішнього бачення» невролога Олівера Сакса і до менш відомих перлин, як-от «Письменниці за працею» від «Паризького оглядача» та «Літера Q» – прекрасної антології листів, які письменники нетрадиційної орієнтації написали до себе молодших.

 

“Коли все йде шкереберть, робіть ось що: робіть добре мистецтво. Я не жартую. Чоловік тікає від Вас у політику – робіть добре мистецтво. Ногу зламали, а потім потрапила у пащу до удава-мутанта — робіть добре мистецтво. На Ваш слід напала податкова — робіть добре мистецтво. Вибухнув кіт — робіть добре мистецтво. Хтось в Інтернеті гадає, що Ви робите якісь дурниці чи зло, або що це все вже хтось зробив до Вас — робіть добре мистецтво. Можливо, все з часом налагодиться, згодом час все одно залікує рани, і це не матиме жодного значення. Робіть те, що тільки Вам вдається найкраще: робіть добре мистецтво. Робіть його у погані дні, та й у добрі також”.


Одна мудра жінка якось сказала: «Якщо Ви не робите помилок, то значить Ви недостатньо ризикуєте». Ґеймен каже те ж саме у своєму вишуканому стилі:

“Сподіваюся, що цього року Ви робитимете помилки.

Адже якщо Ви помиляєтеся, то Ви робите щось нове, пробуєте щось нове, вчитеся, живете, чогось прагнете, змінюєтеся і змінюєте свій світ. Ви робите щось, чого ніколи раніше не робили. А найголовніше – Ви Робите Щось.

Тому ось що я бажаю усім нам. Робіть Нові Помилки. Робіть чарівні, неймовірні помилки. Робіть помилки, яких ніхто досі не робив. Не робіть паузи, не зупиняйтеся, не хвилюйтеся, що це не гарно чи не ідеально. Про що б там не йшлося – про мистецтво, роботу, родину чи життя.

Якщо Ви чогось боїтеся, Зробіть це.

Помиляйтеся – наступного року і завжди”.

Перегляньте оригінальне відео і відкрийте для себе вісім незабутніх уроків.

Openstudy.org.ua