Приманки для читачів: топ-10 незвичайного оформлення книгарень з усього світу

У сучасному книжковому магазині можна їсти піцу, слухати живу музику, грати з дітьми і в буквальному сенсі зависати з книгою. Цей огляд присвячений найбільш незвичайним книжковим магазинам з усього світу.

Щоб утримати читачів у світі паперових книг, власники книжкових магазинів все частіше вдаються до творчих методів – слідом за творцями соціальної реклами та директорами бібліотек.

Одними з найзатишніших книгарень вважаються ті, що знаходяться в Парижі. У них публіку, що читає або дуже змерзла на вулиці, приваблює еклектичний дизайн, теплі тони і читальна зона-кав’ярня.
Креативный дизайн книжного магазина в Париже

 

Мобільна книгарня Tell a Story – оригінальне маркетингове рішення креативників з Португалії. «Лавка знань» подорожує по країні з метою поширення книг місцевих авторів серед корінного населення і туристів. Останнім, крім творів португальською та англійською, пропонують придбати фірмові листівки, лляні сумки, закладки та інші пам’ятні сувеніри з логотипом Tell a Story. Концепція розроблена компанією MSFT partners.

Tell a Story - книжный-магазин-фургон в Португалии

 

 

Концептуальне приміщення книгарні Archizines Pop-Up Shop, оформленого дизайнерами з нью-йорського арт-бюро / | <| |, викликає у відвідувачів ілюзію перебування в невагомості. Мінімалістичний інтер’єр дозволяє акцентувати увагу на книгах. Ефект відсутності гравітації створений за допомогою особливої ​​форми крісел для читання і підвішування друкованої продукції на вертикально встановлені стрижні. Сюрреалістичний інтер’єр дає можливість у буквальному сенсі «зависнути з книгою».

Необычный магазин Archizines Pop-Up Shop, где можно буквально 'зависнуть с книгой'

 

Розташована у Буенос-Айресі (Аргентина) книгарня El Ateneo Grand Splendid Theater щорічно відвідують не менше мільйона книголюбів. У будівлі колишнього театру збережений дизайн 1920-х років. Крім того, для «гостей з майбутнього» ретро-фон організований і на звуковому рівні – штатний співробітник-піаніст щодня виконує ненав’язливі старовинні мелодії, в тому числі «саундтреки» до колись популярних спектаклів.

El Ateneo Grand Splendid Theater - необычный книжный магазин в здании бывшего театра

 

«Ух, ти!» (Oh Wow) – вельми вдала назва для нью-йоркського книгарні-клубу, обробленого в стилі кітч. Інтер’єр точнісінько повторює оформлення вбиральні в клубах 1930-х років. Докладніше дізнатися про вміст настільки барвистої «обгортки» можна на офіційному сайті Oh Wow.

Oh Wow - необычный книжный магазин, оформленный как клубные уборные 30-х

 

Магазин «Марсіанська книга Еда» (Ed’s Martian Book) незвичайний навіть для Нью-Йорка. Ендрю Кесслер (Andrew Kessler) – власник закладу, він автор твору, – обмежив асортимент єдиною книгою. Заклад відкрито в рамках рекламної кампанії для розкрутки та продажу роману «Марсіанське Літо: маніпулятори, космічний ковбой, і мої 90 днів Phoenix Mars Mission». Будучи креативним директором рекламного агентства, Ендрю зробив ставку на нестандартне рішення, здатне відвернути читачів від електронних видань.

Магазин одной книги Ed’s Martian Book в Нью-Йорке

 

Коли при книжковому магазині McNally Jackson Books відкрилася кав’ярня, виникла необхідність створити тематичний інтер’єр. Щоб відвідувачі за чашкою кави не забули про їжу духовну, над кожним столиком була підвішена лампа, декорована книгами. Ідея належить креативникам із Front Studio.

Призывающие читать 'книжные лампы' в кафе магазина McNally Jackson Books

 

Відвідувачам дитячого книжкового магазину Kid’s Republic (Пекін) дозволено не тільки читати і дивитися картинки, але і грати в приміщенні. Казково-мультяшний інтер’єр придумав Кейчіро Сако (Keiichiro Sako) з SKSK Architects.

Kid's Republic - необычный книжный магазин для детей

 

Нідерландська бібліотека Almere Library тільки прикидається книгарнею. Таке несподіване рішення прийшло в голову давній співробітниці установи Марге Клейненберг (Marga Kleinenberg). У підсумку дизайнери з Meyer & Van Schooten суттєво змінили як фасад і обробку читальних залів, так і спосіб презентації книг, що тут зберігаються. Дізнатися подробиці інтер’єрної концепції можна на сайті psfk.

Нидерландская библиотека Almere Library, оформленная как книжный магазин

 

La Pizzateca – заклад, що об’єднало книжковий магазин … з піцерією. Цей незвичайний «гібрид» відкрився в мадридському Кварталі Літераторів (Bario de las Letras) з ініціативи іспанського видавництва ES Ediciones. Книга і шматок піци на додачу обходяться відвідувачам всього в € 5.

La Pizzateca - необычный книжный магазин-пиццерия в Мадриде

 

Pro-books