Неграмотна інсталяція віршів до Дня перемоги у Москві

 

Один письменник розповів шокуючу історію про безграмотно і настільки епічно прикрашену Москву до дня Перемоги.

Моя гуманітарна мама – великий знавець поезії і цінитель старої архітектури Москви – вирушила прогулятися по Різдвяному бульвару і мала культурний шок. Муніципальні старателі прикрасили місто до Дня перемоги: по всьому Різдвяному бульвару встановлена ​​інсталяція – книги з віршами про війну. Кожна книга являє собою розкритий томик відомого поета з трьох аркушів.

На першій фотці текст погано помітний, і слава богу. Тому що знаменитий поет-фронтовик Павло Шубін, кавалер бойових орденів, здалеку зустрічає пішоходів рядками про себе в жіночому роді і одкровенням, що у нього є друзі і «коханий». Такий несподіваний камін-аут пояснюється просто: бригада кретинів, що монтували інсталяцію, хоч і знала, де у російського алфавіту верх і низ, але вірші їм здавалися чимось на зразок візерункових килимів, які можна вішати на стіну в будь-якому порядку. Тому Павлу Шубіну в якості вставного аркуша дісталося закінчення поеми «Зинка» з книги Юлії Друніноі. А дві поеми Павла Шубіна «В эту полночь» і «Маленькие руки» залишилися, відповідно, без аркуша із закінченням і початком. Але не хвилюйтеся, зниклий лист ми знайдемо пізніше, рухаючись від Трубної площі вглиб по бульвару. Ось Борис Пастернак отримав у свою книжку листок з віршами «Пейзаж» («Полей предвечерняя небыль…») і «Затишье» поета Йосипа Уткіна. А також і аватарку самого Уткіна

Юлія Друніна знайшла вже знайомого нам Павла Шубіна – другу половинку вірша «В эту полночь»  (раптово, зі слів «Чтоб открытки ждала с рассветом») і початок поеми «Маленькие ручки»:


Йосип Уткін до своїх двох віршів «Ты пишешь письмо мне» та «Сестра» отримав у приставному аркуші вірші Ахматової – «Перемога» і «Победителям»:


Анна Ахматова, у свою чергу, отримала поему Пастернака «Разведчики» і вірш «В низовьях». Причому, «Разведчики»  дісталася їй у жахливому вигляді – тут круто відтягнувся редактор-самоделкін. Він так жваво  видалив половину куплетів, намагаючись упхати поему в одну сторіночку, що сюжет почав виглядати жахливою ​​мішаниною, а автор – графоманом, не здатним зв’язно мислити:


І лише один Костянтин Ваншенкін уникнув плагіату – через випадковість він отримав свою власну сторінку. Якщо ви думаєте, що винна неграмотна бригада монтажників, ви помиляєтеся – в цій історії прекрасне все, починаючи від муніципального верстальника. Як можна помітити, вірші зверстані з вирівнюванням по центру. Ті, хто в курсі, оцінили красу. Решті пояснимо: НІКОЛИ – запам’ятайте! – НІДЕ І НІКОЛИ вірші не вирівнюють по центру! Це самий верх дурного смаку, демонстрація повного незнайомства з поезією і, відповідно, типова помилка початківця графомана. У редакціях такі вірші викидають, не читаючи: це чіткий маркер, який показує, що графоман зроду не відкривав чужих віршів і не знайомий з поетичною класикою. Інакше він би знав, що ні в давнину, ні сьогодні не буває віршованих публікацій з форматуванням по центру, тому що вірші – це не візерунок. Так роблять тільки графомани і школярки у своїх бложіках, підкладаючи фоном миготливі сердечка. Те, що муніципальні поліграфісти не знають, як набирати вірші, не відрізняють тире від дефіса, забувають подекуди ставити пробіл, а авторські рядки розбивають там, де їм хочеться, щоб все гарненько влізло, – це півбіди. Але бачили б ви, яких друкарських помилок вони наляпали! Представляю Парад Перемоги над військовою поетичної класикою:


Багато друкарських помилок Ґуґлу – розробники інсталяції брали вірші не з книг і зборів, а тупо копіпаст з мережі, з випадкових малограмотних блогів. Але є й таке:

Прости їх, убогих, поетеса Юлія Друніна – медсестра, яка минула війну з трьома бойовими пораненнями:


В оригінальному вірші «Память» Костянтина Ваншенкіна фраза була іншою: «А утвержденья эти лживы», мабуть, тут потрудився Word. Вставлена навіщось двокрапка в порівнянні зі спотвореним текстом – зовсім дрібниця. А ось пищпищ111:


Тут, гадаю, справа була така: якийсь школодрон, що страждає вікіпедією головного мозку, відгадав знайомі ремінісценції і, очманівши від радості, вбив виноску на Лермонтова. Наступний школодрон виділяв мишкою текст при копіпасті, і посилання перетворилася на повнорозмірну цифру. У такому вигляді текст довго ходив по мережі, поки не сплив на десктопі у муніципалів. Прости їх, поет Йосип Уткін, учасник Громадянської і Вітчизняної, загиблий в 1944. Може здатися, що цей заголовок, набраний до твого віршу безграмотними руками, вже зовсім за межею добра і зла. Але ні! Буває й гірше.


Залишилося додати, як реагує народ. Народ лайкать, комент та твіти! Виросло покоління, яке вважає, що якщо ти щось прочитав, треба тут же натиснути кнопку «лайк» або залишити коммент. Навіть на вуличних дошках:
Fishki.net