Будиночок хоббіта своїми руками


З самого дитинства Саймон Дейл мріяв мати власний будинок на лоні природи. І, хоча Саймон не архітектор, і навіть не будівельник, він зумів втілити свої мрії в життя. Всього за 4 місяці, взявши на допомогу батька і друзів, Саймону вдалося побудувати цей дивовижний казковий будиночок хоббіта. Ви не повірите, але весь проект обійшовся близько 3000 фунтів.
Хоч цей будиночок і виглядає казковим, затишним і неймовірно красивим – зовнішня естетика не була основною ідеєю автора. Він намагався, щоб його мрія була створена з екологічно чистих природних матеріалів. Можливо, таке рішення послужить прикладом для багатьох, адже для здоров’я корисно використовувати тільки натуральні матеріали, принаймні, якщо є для цього можливість.

 

Спочатку викопали невеликий котлован прямо в пагорбі, щоб надати будові вигляд, відповідний до оригіналу. Вилучений з котловану ґрунт використовувався для опорних стін і фундаменту, деревину брали із сусідніх лісів, а в якості утеплення використовували солому, упаковану в тюки. Це дозволило ізолювати внутрішні приміщення від зовнішніх впливів і зробити конструкцію досить легкою. Дах теж вийшов полегшений: на дерев’яний настил укладені листи пластику, покриті зверху дерном.


Для опалення будинку “хоббіти” використовують звичайнісінький камін – добре, що дрова є. Димар проходить через великий валун, який нагріваючись, рівномірно прогріває кімнати. Скляний купол в даху пропускає природне світло, а сонячні батареї повністю забезпечують будинок електрикою.

 

 

 

Terracorp.ru