Що подарувати книголюбу? (10 ідей із вказівками)

Свята наближаються, і все менше лишається часу на пошук та придбання подарунків родичам та друзям. Дарувати подарунки – це процес, нелегкий, енерговитратний і до того ж творчий, що потребує хоча б мінімальних знань про захоплення та інтереси того, кому хочеться зробити приємне. Ми ж сьогодні хочемо допомогти тим, хто хоче зробити подарунок людині, яка не уявляє свого дня без читання, – книголюбу. “Друг Читача” пропонує вам 10 ідей для подарунку книголюбу, які стануть у пригоді не лише на новорічні свята, але й протягом всього року.   

 

№1. Закладинки

Саме так. Найпростіший, але найпотрібніший подарунок. Її можна змайструвати власноруч. Цінність такого подарунка збільшується у хтозна-скільки разів. Також закладинку можна купити, якщо часу на ножиці та клей немає. І чим креативнішою придбана закладинка буде, тим оригінальнішим буде ваш подарунок:) Пропонуємо для вирішення цього завдання два варіанти відповіді. Перша – креативна закладинка для книжки “Вказівний палець” від американської фірми “Fred and Friends”. Закладинка не лише вказує на сторінку, де ви перервали своє читання, але й на рядок. Її можна придбати на Yakaboo за помірну ціну (68 грн).

Другою пропозицією є чистої води хендмейд! Закладинки від української майстрині Олени Мисник myBOOKmark – веселі ніжки, що стирчать з улюбленої книжки. Це яскраво, весело та святково. До речі, до новорічних свят є окрема колекція і усілякі знижки для друзів на Фейсбуці. Вивчайте асортимент і вибирайте підходящу:)

№2. Ліхтарики для читання

Навчання, як відомо, – світло! А читати у темряві – незручно! Саме заради зручності для любителів почитати, коли всі сплять, і придумали ліхтарики для читання. Вони бувають різними і за конструкцією, і за ціною. Пропонуємо вашій увазі три види, що представлені в українських інтернет-магазинах.

Ліхтарик Moleskine для книг та нічного читання – портативний світодіодний ліхтарик-закладинка, що заряджається від USB-порта. 185 грн в Інтернеті (наприклад, тут і тут).

Значно дешевшим є ліхтарик для книгочитання від Balvi (59 грн). Детальніше тут.

 .

Ліхтарик іншої конструкції, що повисне у вас на шиї як змія у Рік Змії, можна придбати за 95 грн (детальніше).

№3. Підставки для читання

Такі собі пюпітри для читання також можуть стати приємним подарунком книголюбу. Підставка для читання Moleskine за 185 грн підійде для книг та планшетів. Може також використовуватися як для читання, так і для письма.

А така підставочка-тримач “Руки” стане у пригоді домогосподаркам, які наприклад, полюбляють готувати їстівні шедеври, дотримуючись букви кулінарного закону:) Зараз вона коштує 79 грн, знайти її можна ось у цьому магазинчику.

 .

№4. Книготримачі

Щоб дати лад книгам на поличках, у шафі та на робочому місці, слід користуватися ось такими тримачами. Вони зручні, сучасні та веселі. Можна підібрати під будь-який інтер”єр.

Тримач “Стріли” від Monkey Business за 179 грн.

 

.

 .

Тримач “Kick” від Balvi за 235 грн..

Тримач “Два пана у ванній” від Inkognito за 199 грн.

Тримач “BOOK-END” від PT за 229 грн.

 

№5. Чохли та обкладинки для книжок

Ідея чохлів для книжок цікава та корисна, особливо для бережливих читачів. Але самих чохлів у продажу не так багато. Більш ошатні чохли робляться спеціально для Книги книг – Біблії. Такий одяг для Біблії можна купити за 156 грн

та 240 грн відповідно.

Є й простіші, універсальні та значно дешевші варіанти. Наприклад, ось такий за 30 грн.

А як щодо несерйозної обкладинки для вашого книголюба? Так звані антибуки – це книжки, які ззовні мають епатажний вигляд. Якщо ваш книголюб любить розіграші – то антибук йому стовідсотково сподобається. Такий антибук матиме ажіотаж у транспорті. Єдиний мінус – їх немає українською мовою. Але таку обкладинку можна створити і вдома, маючи кольоровий принтер, фантазію  і трохи часу. З колекцією антибуків можна ознайомитися тут (ціни від 29,99 до 35 грн).

 №6. Посуд для книгоманів

Книголюби – особлива каста. У них має бути все своє – книголюбське. Навіть посуд. Чому б не подарувати їм ось такі чудові горнятка “Читати – це сексі” або “READ” за 39 грн?

№7. Картини для книголюбів

Інтер”єр у книголюбів одноманітний. Зазвичай це книжкові полички та шафи на всіх стінах. А що як подарувати для різноманіття йому якусь картину? Картину-книгу!:) KNIGLI – новинка українського видавничого ринку. Це класичні українські та зарубіжні літературні твори, надруковані на аркуші А2. При чому сам текст утворює собою зображення-ілюстрацію до твору. Ознайомитися з усіма картинами-книгами можна тут. Ціна диво-винаходу – 200 грн.

 

“Тіні забутих предків”. М. Коцюбинський

.

№8. Блокнот

Щоденник читача вели усі гарні учні у школі. Справжні книголюби люблять нотувати свої враження все своє життя. Блокнот Moleskine Passions (Book Journal) – найкращий подарунок для такого роду заняття. Блокнот містить алфавітний покажчик, 6 порожніх розділів для вільного використання, закладинку, 242 наклейки для персоналізації блокнота, зміст для швидкого пошуку. Блокнот від найвідомішого виробника щоденників –  дуже гарної якості, але й за не маленьку ціну – 235 грн (ось тут деталі).

 

№9. Ковдра для читання

У зимовий період читання вдома проходить, як правило, під ковдрою. Саме для цього було створено флісову ковдру з рукавами для зручності читання. Теплий і гарний подарунок можна подивитися тут і тут за 180-185 грн.

 .

№10. Найкращий подарунок!

Звісно, найкращий подарунок книголюбу – КНИГА! Якщо ви знаєте, якій книжковій новинці чи раритету близька вам людина була б рада, то не полінуйтеся і ощасливте її. Якщо ж ви уявлення не маєте, що ще не читав ваш книголюб у своєму житті, то подаруйте сертифікат на якусь суму. Такі подарункові сертифікати є і в книжкових інтернет-магазинах, і у класичних книгарнях.

Гарних свят! Приємних покупок!

Хай книголюби оцінять ваші старання!

Щиро Ваш

“Друг Читача”