Як на день народження Миколи Хвильового руйнували його будинок

На замовлення мерії з харківського будинку по вулиці Римарській, 19, зрізають скульптури. Робочі стверджують, що роботи погоджені і всі дозволи отримані. Правда, показати документи відмовилися.

Всього буде зрізано 4 скульптури. Робочі стверджують, що вони в аварійному стані і становлять небезпеку для перехожих.

Відновленню скульптури не підлягають, стверджують робітники. Їх зрізають частинами, фрагменти вантажать в мішки і тут же складають.

Будинок 19 по вулиці Римарській побудував в 1915 році Олександр Ржепішевський. Будова знаменита відразу двома речами. Це один з перших в Харкові «компанійських» будинків – так називалися будинки, де квартири, на відміну від дохідних, не знімалися мешканцями, а належали їм за правом власності.

Жив в таких будинках в основному середній клас: лікарі, інженери, художники. Більшовики націоналізували ці квартири і влаштували в них комуналки (горезвісне «ущільнення»).

Цей будинок був другою за рахунком будівлею такого плану. Перша була побудована на тій же вулиці в 1912 році, це житловий будинок по вулиці Римарській, 6.

У будинку по Римарській, 19 з 1925 по 1930 рік жив Микола Хвильовий (Микола Фітільов), один з найцікавіших українських письменників 1920-30 років. На згадку про це на фасаді встановлено меморіальну табличку.

До слова, саме 13 грудня, у день руйнування будинку, шанувальники таланту Миколи Хвильового відзначають його 119-річчя.

Главное