Ніч з «Другом Читача»: що таке секслібрис? (20 відповідей)

Екслібрис (від лат. Ex libris «з книг») – це книжковий знак, що наклеюється власниками бібліотек на книгу, переважно на внутрішню сторону палітурки. Про це відомо багатьом, а от чи знаєте ви про існування еротичних екслібрисів чи, як «Друг Читача» їх охрестив, – секслібрисів?!

Як виявилося, мистецтво книжкового знака, як література, живопис чи будь-яке інше мистецтво, бере натхнення також і в еротичній тематиці. Серед творців найкращих зразків еротичного екслібриса такі видатні художники, як А. Дюрер і Л. Кранах, Г. Гольбейн і Б. Пікар, М. Клінгер і М. Кіслінгер, К. Сомов і Б. Кустодієв, О. Бенуа та Є. Лансере,  та багато інших.

Секслібрис часів, наприклад, Середньовіччя має відчутну різницю з сучасними бібліознаками. Бо у часи зародження культури еротичних книжкових гравюр екслібристи обмежувалися купідонами з «любовними» стрілами та напівоголеними натурами, 20-те століття ознаменувалося ж екстримальною відвертістю.

Найвідомішою на сьогодні колекцією еротичного екслібриса вважається колекція Веніаміна Вікторовича Худолія. Вона неодноразово виставлялася в Росії і за кордоном. Навіть видано альбом «Тяжіння. Еротика в екслібрисі (із зібрань В.В. Худолія)». За сорок років збиральництва Веніамін Вікторович створив унікальну колекцію екслібриса, що налічує більше 36 тисяч знаків. Важко осмислити, але, будучи вченим-онкологом зі світовим ім’ям і великим громадським діячем в галузі екології, він опублікував у Росії і за кордоном понад 170 статей і 7 монографій про книжковий знак, організував більше 80 виставок екслібриса та графіки малих форм. Недарма В. В. Худолій став лауреатом відразу двох високих нагород – премії FISAE / UNESCO ім. Дж. Мантеро «За пропаганду мистецтва екслібриса» та премії ім. У. Іваска «За внесок у дослідження у сфері книжкового знака».

Тож сьогодні, дорогі читачі, для вас – підбірка еротичних екслібрисів, знайдених в нетрях Інтернету.  Якщо у вас ще немає книжкового знака для бібліотеки, то час над цим задуматися, і хтозна, може, якісь мотиви з сьогоднішньої добірки ляжуть в основу ваших еротичних чи якихось інших екслібрисів. Приємного перегляду! Надихайтеся!:)

.

.

.

.

 .

.

 

.

..

.


До наступної ночі з «Другом Читача»!

Наступної п’ятниці буде ще цікавіше – обіцяємо!:)

/

Увага! На Ночах з «Другом Читача» не шукайте порно та непристойності – тут панують лише еротика, високе мистецтво і найчистіші фантазії!
Також н
а Ночах з «Другом Читача» суворо заборонено перебувати неповнолітнім особам!

/

Щиро Ваш
нічний вартовий «Друг Читача»

За матеріалами
з tvoyapechat.ru та ін.