Як сіра будівля в Тюмені в перетворилася на книжкову полицю


Один зі стріт-арт об’єктів був створений у Тюмені арт-групою «Колір міста». Сіра будівля, що виходила фасадом у шкільний двір і створювала в ньому вельми сумну обстановку, перетворилася на книжкову полицю.

 

Ось що розповідає про проект Дмитро Зеленін з «Кольорів міста»:

«Два роки я водив своїх дітей в престижну гімназію. Два роки поспіль мені рвало очі дика невідповідність внутрішнього світу і зовнішнього змісту двору гімназії. Голим сірим задом до школярів стояло страшна незрозуміла будівля. 1 вересня, випускний, всі інші святкові лінійки проходили на тлі ЦЬОГО.

До початку третього навчального року вже чітко знав, що я хочу і як це зробити.

Книги – перше, що спало на думку, дивлячись на стіни. Ніякі інші варіанти з закосом під “європейський” стріт-арт не годилися. Саме явище, як таке, розглядаю як однозначне благо для міст. Інше питання – сучасний “модний” зміст європейського стріт-арту. Не підходить воно нам зараз.

Книга – символ. Книга – повідомлення. Написи на корінцях не можуть бути всі від балди. Вони повинні нести думку. З меседжем більш масштабним я б застряг надовго, але згодом побачив у друга в ФБ обкладинку – Микола Гоголь. “Потрібно любити Росію”. Краще і не скажеш.

Опускаючи складності внутрішніх погоджень і терок з батьками, скажімо про головне – якщо є хороша ідея, під неї завжди знайдеться правильна команда.

Сергій Шаповал, Олена Кураш, Діма Данилов і Борис Непомнящий. Тюменські художники, які до цього дня ніколи не писали такі масштаби (200 кв метрів), ніколи до цього не збирали будівельні ліси і ніколи не працювали на висоті 7,5 метрів. Все було засвоєно в процесі».

 

 

 

Adme