Профорієнтація: відомі письменники та їхні професії

Не завджи писемний талант відкривається одразу, а тим паче визнається. Зокрема, Джек Лондон, Андрій Платонов та Роберт Фрост працювали на заводах, а літературна діяльність Дона Делілло має безпосередній зв’язок з його роботою паркувальником. А якщо зазирнути в трудові книжки письменників…

 

 

Чарлз Буковскі – працівник ремонтної бригади на залізниці, працівник Червоного хреста, прибиральник, заправник, охоронець, мийник посуду, працівник складу, експедитор, листоноша, водій вантажівки, поштовий клерк, працював на бійні худоби, на фабриці собачих бісквітів та фабриці флюоресцентных ламп. І це тільки частина списку – загалом за своє життя Чарлз Буковскі змінив понад 100 професій-випадкових заробітків.

Джек Керуак – заправник, збирач бавовни, сторож, кондуктор в електричках, мийник посуду, будівельник. Внаслідок роботи матросом на торгівельному флоті з’явився на світ його перший роман «Море — мій брат» («The Sea is My Brother»).

Дон Делілло – паркувальник. Робота була нудна, тому він багато читав – а потім і сам став письменником.

Стівен Кінг – швейцар, після університету працював у пральні, викладав у школі через фінансові труднощі, брав участь у створенні міні-телесеріалу «Королівський шпиталь».

Андрій Платонов – працював у майстернях з виробу млинових жорен, поденником і по найму, хлопчиком в конторі страхового товариства, помічником машиніста на локомобілі, ливарником на заводі труб, помічник машиніста паровозу, інженер-меліоратор і фахівець з електрифікації сільського господарства, двірник.

Джон Грішем – доглядальник, поливав рослини за долар на годину. Потім його підвищили – він став займатися садовими огорожами (півдолара надбавки до платні). Потім Грішем усвідомив, що «робота не дуже перспективна» – і подався в слюсарі-водопровідники.

Максим Горький – з 11 років почав працювати: мийник посуду в буфеті на пароплаві, сторож, пекар, «хлопчик» при магазині, зважувач, навчався в іконописній майстерні.

Джозеф Хеллер – підмайстер коваля, кур’єр, клерк. Також вів наукову роботу в Оксфорді за програмою стипендій Фулбрайта. Здійснив 60 бойових вилетів на бомбардувальнику B-25 в Італії.

Маргарет Етвуд – касирка і подавець у кав’ярні в Торонто (цей досвід завдав їй глибоку психологічну травму).

Роберт Фрост – газетоноша, помічник викладача, майстер по заміні електричних ламп на заводі. Поет-фермер та учитель. Коли йому було 15, в місцевій газеті надрукували його вірш. Наступна публікація аж у віці 40 років – саме ця книга, «На північ від Бостона» («North of Boston») й принесла йому славу.

Дуглас Адамс – санітар в лікарні, сільгоспбудівельник, прибиральник курників, охоронець в готелі та охоронець сім’ї нафтового магната з Катару.

Михайло Шолохов – вів перепис населення, вантажник, каменяр, діловод заготівельної контори, продовольчий інспектор.

Джон Стейнбек проводив екскурсії по рибоводному заводу – і таким чином познайомився зі своєю майбутньою дружиною. Потім протягом тривалого часу він працював комірником на складі.

Герман Мелвілл – юнга на круїзному лайнері. Здійснив одну подорож – з Нью-Йорка до Ліверпуля.

Оpenstudy.org.ua