Як виглядають прототипи книжкових героїв

Хочете поглянути, як знамениті літературні персонажі виглядали в реальному житті? Адже про багатьох з них відомо, що у них були конкретні прототипи. Серед них навіть є українські обличчя.

 

Аліса в Країні чудес – Еліс Лідделл

Кажуть, що ця дівчинка надихнула Льюїса Керролла на створення обох «Аліс» – і невипадково він дав героїні її ім’я. Тобто Керролл, звичайно, грав і фотографувався з багатьма дітьми, але особливі стосунки в нього склалися саме з родиною Лідделл, а Еліс була його улюбленицею. На цій фотографії Еліс 7 років, і вона публікувалася в якості мініатюри на останній сторінці оригінального видання «Аліси під землею».

 

Пітер Пен – Майкл Ллевелін Девіс

 

 

Незважаючи на те що Джон Баррі описав всіх дітей сімейства Девіс, із яким він подружився в 1887 році, саме Майкл надихнув його на створення Пітера. Його переслідували нічні кошмари, і Баррі звернув на це увагу. Брат Майкла Ніко описував його як найрозумнішого в родині, «потенційного генія».

 

Доріан Грей – Джон Грей


Друг (а іноді і коханець) Оскара Уайльда і член його літературного гуртка; виглядав 15-річним, коли насправді йому було вже добре за двадцять. Після того як «Портрет Доріана Грея» було опубліковано, преса і знайомі без сумніву вгадали, хто став прототипом Доріана.

 

Шерлок Холмс – Джозеф Белл

 

 

Конан Дойл сам говорив, що його Холмс списаний з Джозефа Белла, який був одним з його вчителів у медичному училищі. «Такі ж орлині риси обличчя, те ж бажання дізнатися щось нове, ті ж уважні очі. Якби він став детективом, то вже напевно зробив би з цього несистематичного заняття справжню науку».

 

Лоліта і Гумберт Гумберт – Саллі Хорнер і Френк Ла Салль


Набоковскій біограф Брайан Бойд стверджує, що Набоков спеціально цікавився кримінальною хронікою та одного разу виявив в газетах історію про 15-річну Саллі Хорнер, яку тримав у сексуальному рабстві якийсь Френк Ла Cалль, що представлявся її батьком. Власне, про цей випадок навіть сам Гумберт у романі згадує.

 

 

Сел Парадайз і Дін Моріарті – Джек Керуак і Ніл Кессіді

 

 

Керуак у книжці «На дорозі» просто описував себе самого і своїх друзів: майже в усіх персонажів роману є реальні прототипи. Якби він міг, він і імена би залишив усім справжні.

 

Героїв сучасного українського письменника Андрія Куркова ви можете не тільки побачити, а і зустріти у Львові. І навіть їхні імена збережені в романі “Українська гастроль Джимі Хендрікса”.

Алик Олисевич, герой книжки Андрія Куркова "Львівська гастроль Джимі Хендрікса"

 

 

"Кругловида" Оксана, як пише Курков, - і в житті Оксана Прохорець, акторка. Foto - emaus-oselya.org

 

Юрій Винничук, письменник і в житті, і в тексті. У романі Куркова він рятує Львів від нападок чайок.

 

Знімки (якщо не зазначено іншого): www.flavorwire.com

За матеріалами Афіша