9 порад для мандрівників від Пауло Коельо

Один із найпопулярніших письменників сучасності, Пауло Коельо, як виявилося, досить активний і в Інтернеті. У нього є власний блог, де він час від часу ділиться думками зі своїми читачами на найрізноманітніші теми. Нещодавно Коельо опублікував власні поради для мандрівників, які хочуть пізнати місце, в яке вони приїхали.

 

1. Уникай музеїв. Порада може здатися абсурдною, але давайте подумаємо: коли ти знаходишся в чужому місті, не цікавіше було б дізнатися його сучасне, ніж його минуле? Люди відчувають себе зобов’язаними ходити музеями, тому що їм з дитинства прищеплювали цей спосіб комунікації з культурою. Звичайно, важливо ходити в музеї, але ти повинен знати, що ти хочеш побачити, інакше залишатимеш їх із відчуттям, що побачив кілька дуже важливих речей для свого життя, але сам не знатимеш, яких.

2. Відвідуй кав’ярні. Саме там можна побачити життя міста. Маю на увазі не дискотеки, а ті місця, де зустрічаються місцеві, п’ють, говорять про Бога і всесвіт, і завжди відкриті для бесіди. Просто купи собі газету, сиди з нею і спостерігай за тими, хто приходить або йде геть. Якщо хтось почне розмову, вступай у неї, якщо навіть тема здасться нецікавою. Ти не побачиш краси дороги, якщо дивитимешся на неї через прочинені двері.

3. Будь відкритий. Кращими гідами є місцеві. Вони все знають, пишаються своїм містом, але не працюють на агентство. Просто виходь на вулицю, обирай людину, став їй питання на зразок: як пройти? Якщо це не вдасться з першим, вийде з другим, і тоді, запевняю, ти знайдеш чудового провідника на цілий день.

4. Подорожуй сам або, якщо ти заміжня чи одружений, — із партнером. Тільки так можна по-справжньому залишити свою країну. Якщо ти подорожуєш із групою, то тільки вдаєш подорож до іншої країни, насправді при цьому продовжуєш розмовляти своєю мовою, виконуєш вказівки гіда і більше думаєш про балачки в групі, ніж про те місце, в яке ти приїхав.

5. Не порівнюй. Нічого не порівнюй: ні ціни, ні чистоти, ні якості життя, ні транспорту. Нічого! Ти подорожуєш не для того, щоб довести, що живеш краще. Знайомся з життям інших і знаходь те, чому ти можеш у них навчитися.

6. Усвідом, що тебе всі розуміють. Якщо ти навіть не говориш на мові цієї країни, не бійся: я бував у багатьох країнах, де не міг висловлюватися за допомогою слів, але все одно скрізь знаходив допомогу, отримував важливі поради і навіть знаходив друзів. Дехто просто боїться заблукати під час подорожей, якщо буде сам. Досить просто мати в кишені візитки готелю і в крайньому разі скористатися таксі, показавши водієві візитку.

7. Не здійснюй надто багато покупок. Витрачай гроші на такі речі, які тобі не доведеться носити: квитки у театр, відвідування ресторанів, екскурсії.

8. Не намагайся проїхати світ за один місяць. Краще залишитися чотири або п’ять днів в одному місті, ніж відвідати п’ять міст за тиждень. Місто можна порівняти з капризною жінкою, якій потрібен час, щоб показатися з усіх боків і дозволити себе спокусити.

9. Подорож – це пригода. Генрі Міллер сказав: краще відкрити для себе незнайому церкву, про яку раніше ніхто не чув, ніж поїхати в Рим і відчувати себе зобов’язаним відвідати Сикстинську капеллу. Сходи і туди, але поблукавши провулками, відчуй свободу і знайди те, про що ти сам ще нічого не знаєш і що, можливо, змінить твоє життя.

Inspired.com.ua