Гігантичні книжки

Велика любов до літератури лише інколи виражається у великих розмірах цих найулюбленіших книжок. І не зважаючи на вийнятковість такого явища, як гігантичні книжки, серед рекордсменів є навіть українська книжка, за яку видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» занесено до Книги рекордів України.

 

 

 

Це найбільша книга в Україні — «Абетка» розміром три на чотири метри та вагою 250 кілограмів.

 

«Найбільша книга для малят» на момент виходу була найбільшою книгою у світі. Випустило її в 2004 році видавництво «Ін» (Росія). Габарити книжки – 6 на 3 метри, площа звичайної житлової кімнати в хрущовці. Вага книги – майже півтонни, 492 кг. Книжка містить ілюстровані вірші російських авторів: Сергія Міхалкова, Володимира Степанова, Сергія Єремєєва та Андрія Тюняева. Останньому, до речі, належить і сама ідея книги.

 

Переходимо до серйозного: Deutsches Warterbuch – найбільший словник у світі. Почали його досить відомі Якоб і Вільгельм Грімм в 1854 році, а закінчили їхні послідовники, в 1971 р. Обсяг словника 34519 сторінок, видання налічує 33 томи. Найбільший словник англійської мови це The Oxford English Dictionary. Двадцятитомна збірка містить 21 728 сторінок.

Книга Жюля Ромена (Франція) містить найбільшу кількість слів. Твір в 27 томах було опубліковано в 1932-1946 рр., а в англійському перекладі книга вийшла в 14 томах у 1933-1946 рр. Твір обсягом в 4959 сторінок містить близько 2070000 слів (і це не рахуючи покажчика обсягом 100 сторінок)

“Велика Китайська Вікіпедія” – так могла називатися найбільша паперова енциклопедія в історії людства. У ній 11 000 (!) томів. Зміст енциклопедії висвітлює все, що було відомо вченим Піднебесної в 1407 році. Цікаво, чи був їм знайомий термін графоманія?

 

Найбільший комікс

Менш серйозне і куди більш креативне творіння побачило світ в 2011 році у Франції. Команда з 11 письменників і 111 дизайнерів стали авторами найбільшого коміксу в світі. Протяжність коміксу – 1 кілометр, паперу на його створення пішло 800 кг

До дійсно вагомих книжок можна віднести найважчу книгу з каменю, її назва – Пагода Кутодав. У книзі 729 аркушів і 1458 сторінок. Зберігається цей священний текст в Мандалаї, М’янма (Бірма). Кожна сторінка – це мармурова плита. Розмір кожного аркуша – 1,5 метри на метр.

 

Найбільша фотокнига

Книга з лаконічною назвою Earth (“Земля”) має габарити 1,83 на 2,74 метра. Ціна її – 100 000 доларів. Earth випускає приватне видавництво Millennium House (Австралія). За словами господаря видавництва, планується випустити 31 том книги. Ціна в цілому складе $ 3100000. У книзі опубліковані переважно географічні карти і колажі визначних місць, складені з професійних фотографій найвищої якості.

 

Найбільший рідер

В наші дні паперова література поступово починає поступатися дорогою більш сучасним форматам. Пристрої для читання електронних книг, як правило, мають невеликі габарити і розраховані на читання в дорозі або інших «похідних» умовах. Проте є виняток: рідери з діагоналлю екрану 9,7 дюйма (розміри аналогічні планшету Apple iPad). На даний момент це найбільші читалки з дисплеєм E-Ink в продажу.

Приклад такого рідера – PocketBook Pro 912. Пристрій з дисплеєм трохи меншим, ніж аркуш формату А4, потрібно, в першу чергу, для домашнього читання. Також великі рідери користуються популярністю у студентів і фахівців, які мають справу з технічною та науковою літературою, де багато графіків і схем з дрібними деталями. Цікаво, що при такому великому дисплеї товщина PocketBook Pro 912 всього 11 мм, а вага – 565 грамів.

 

За матеріалами ababahalamaha.com.ua та