88 книг, які сформували Америку

Одна з найбільших бібліотечних установ світу оприлюднила свій варіант списку найважливіших книг для американської нації і планує надалі вносити в нього доповнення.Як повідомляється на сайті Бібліотеки Конгресу США, на днях розпочався багаторічний цикл заходів під загальною назвою «Прославляння книги»: у Вашингтоні відкрилася виставка видань, які потрапили в спеціальний список найважливіших для США книг. Усього таких експерти з усієї бібліотеки поки нарахували 88, а передбачається, що їх вибір стане предметом жвавих дискусій серед американців, і про своє бажання поповнити перелік відсутніми творами закликали заявляти прямо на сайті.
Директор Бібліотеки Конгресу, історик Джеймс Біллінгтон (James Billington) особливо відзначив, що відібрані книги необхідно розглядати не як найбільш значні твори для історії літератури США, а як такі, що зробили максимальний вплив на формування американської нації. Він сподівається, що американці будуть готові поділитися своєю думкою про ті книги, які вплинули на їхнє життя, а також надолужити згаяне – тобто, активізувати свою читацьку практику.
Отже, бібліотека Конгресу опублікувала список із 88 книг, які сформували Америку. Очолив рейтинг роман американської письменниці Харпер Лі Вбити пересмішника.

На другому місці – Грона гніву Джона Стейнбека, а на третьому – памфлет Томаса Пейна Здоровий глузд, який став одним із каталізаторів американської війни за незалежність у XVIII столітті.

 

На четвертому місці – Пригоди Гекльберрі Фінна (Adventures of Huckleberry Finn, 1884) Марка Твена; замикає п’ятірку лідерів Кіт у капелюсі (The Cat in the Hat, 1957) доктора Сьюза.

До десятки лідерів рейтингу також увійшли (з 6 по 10 місце): Федераліст (Federalist, 1787-1788), Повість про життя Фредеріка Дугласа, американського раба (The Narrative of the Life of Frederick Douglass, 1845) Фредеріка Дугласа, 451 градус за Фаренгейтом (Fahrenheit 451, 1953) Рея Бредбері, Джунглі (The Jungle, 1906) Ептона Білла Сінклера-молодшого і Прийом-22 (Catch-22, 1961) Джозефа Хеллера.

Усі відібрані книги представили на виставці у Вашингтоні, що відкрилася в понеділок, 25 червня.

Творці списку розраховують викликати жваву дискусію навколо відібраних книг та пропонують додавати нових претендентів до списку на сайті Бібліотеки Конгресу, повідомляє The Huffington Post.

Нагадаємо, що раніше роман Вбити пересмішника був названий книгою, яка найбільше надихає.

За матеріалами Bigmir та Pro-books