Якою буде бібліотека майбутнього

 

Заступник директора з досліджень в Pew Research Center’s Internet & American Life Project Крістен Перселл підготувала доповідь до щорічної конференції Асоціації бібліотекарів Університету штату Нью-Йорк про мобільні платформи, соціальні мережі і про читання в електронному вигляді.

Головним завданням бібліотеки майбутнього стане необхідність допомогти користувачеві впоратися з неймовірним потоком інформації, розпізнати і відібрати найякіснішу і надати її в будь-який час в будь-якому місці, щоб впоратися з конкуренцією у вигляді інтернету. Зібравшись почитати електронну книгу, 75% зараз звертаються до допомоги інтернет-сайтів, а 12% відправляються в громадську бібліотеку.

Фото: recom.org

Читачі поступово переходять на електронні книги, тому що їх можна легко і швидко дістати, крім того, простежується явна тенденція: з придбанням електронного носія починаєш читати більше. 41% користувачів планшетних комп’ютерів і 35% власників рідерів зізналися, що з моменту покупки девайса стали читати частіше. У червні 2010 року 95% читачів віддавали перевагу друкованим книгам, але вже в грудні 2011 ця цифра скоротилася до 84% – на електронні книги перейшли 15%. Очевидно, що зараз любителів читання на електронних носіях стало ще більше: вони читають зі своїх смартфонів (29%), екранів комп’ютерів (42%), рідерів (41%) і планшетів (23%).

Фото: http://ufomail.ru

Користувачі електронних книг частіше є освіченими людьми молодшими 50 років з родин з річним доходом в $ 50 000. Найзручніше читати електронні книги під час подорожей, а паперові – разом із дітьми. Паперові книги потрібні поки ще й для того, щоб дати їх почитати іншому. Не обзавелися рідерами 24% тому, що не бачать в них потреби. 19% з тих, у кого поки немає «читалки», просто не можуть собі це дозволити, 16% віддають перевагу паперовим книгам, 5% навіть не знають, що це таке, 4% не вміють ними користуватися, а 2% вважають себе надто старими для електронних носіїв.

Фото: greatleadershipbydan.com

Бібліотека майбутнього, за версією Pew Research, буде звернена як до окремих читачів, так і до громадських організацій, буде зберігати весь матеріал як у фізичному, так і у віртуальному вигляді, крім архівів, буде оснащена інтернет-порталами.

Slon