Як діти заробляють на читанні книжок у Чехії

Діти читають книги, добірки яких зробили відомі чеські артисти. Також чеські школярі вибирають книги для читання самостійно, обговорюючи список запропонованої літератури всім класом. Вчителі тільки підтримують дане починання – адже школярі читають самі, без жодного примусу.

До того ж у них з’явився стимул. За кожен твір школярам платять по 50 крон за кожну прочитану книгу, після чого діти проходять тест на сайті проекту «Читання допомагає». І якщо всі відповіді правильні, комп’ютер перераховує на ім’я школяра чесно зароблені крони.

Правда, гроші ці – віртуальні. Однак, діти вже «начитані» більш ніж на 11 мільйонів крон. Витратити ці гроші хлопці можуть тільки на благочинність за допомогою електронного переказу коштів.

Так, завдяки даній акції, діти можуть допомагати знедоленим, перераховуючи на їхній рахунок гроші для лікування або купівлі житла. «Начитані» школярами гроші перераховують офтальмологічним клінікам і навіть Центру навчання собак-поводирів для сліпих.

Приводом для цієї меценатської акції стало вивчення шкільної статистики в Чехії, яка показала, що більшість дітей у країні відмінно знають математику, але при цьому займають одне з останніх місць в Європі з читання книг.

На сайті вже зареєстровано 90 000 чеських хлопців. Причому, кожен, з тих, хто перераховував свої чесно «начитані» гроші на благодійність, отримують відповідні листи від тих адресатів, кому вони посилали свої електронні крони. Кожна дитина, що відправила свої «начитані» гроші на благодійність, отримує електронною поштою лист, у якому працівники сайту «Читання допомагає» дякують йому та відправляють юному благодійнику лист із фотографією, наприклад пса-поводиря, що дістався слабозрячому ровеснику.

Таким чином діти бачать, що їхнє читання дійсно допомагає не тільки особистому духовному розвитку, але і приносить цілком матеріальну допомогу нужденним – зазначає автор проекту Мартін Роман.

Новости литературы