У яких університетах можна повчитися у викладачів-письменників

У більшості великих закордонних університетів існують курси та програми з навчання зі створення художніх текстів. Часто професорами таких курсів виступають всесвітньо відомі письменники.

Салман Рушді, почесний професор англійської мови в универститеті Еморі

Лауреат Букерівської премії, лицар Британської імперії Салман Рушді викладає в університеті Еморі. Рушді працює в режимі вільного вибору тем, дат і формату власних виступів. Деякі з лекцій Салмана Рушді доступні для всіх охочих всього за 10 доларів, проте основний курс його лекцій призначений все ж для студентів-спеціалістів.

В основному письменник висловлюється про злободенні проблеми і культурні протиріччя, що можуть призвести до розколу світового співтовариства. Не оминає Салман Рушді в своїх лекціях і питання творчості. Університет регулярно публікує інформацію про його лекції, викладає їхні відеозаписи на YouTube.

Також в університеті Еморі знаходиться і архів письменника, у якому виставлені його блокноти, фотографії, листи від видатних діячів сучасності.

Умберто Еко, Болонський університет, викладач семіотики

Умберто Еко заснував свою програму з семіотики ще в 1988 році, до публікації його роману «Ім’я троянди», яка його прославила. Програма ця включає вивчення мови в культурному контексті, огляд лінгвістичних та філософських традицій, аналіз мас-медіа, реклами та інших текстів. Студентів навчають розбиратися в медіаобразах, декодувати їх і шифрувати власні думки за допомогою різних інструментів медіа-маніпуляції. Всі ці знання повинні стати в нагоді тим, хто збирається надалі працювати в сфері комунікацій.

 Террі Пратчетт, дублінський Трініті-коледж, викладач письменницької майстерності

Відомий британський письменник-фантаст і сатирик почав свою роботу з викладання в дублінському Трініті-коледжі в 2010 році. Причому сам Пратчетт навіть не закінчив школу. Що однак не завадило йому стати професором найстаршого навчального закладу Ірландії.

Лекції Террі Пратчетта присвячені популярній літературі. На них він проводить аналіз книг Дена Брауна і Стівена Кінга, коміксів і графічних новел, популярних пісень і фантастики. Також Пратчетт популярно пояснює слухачам лекцій роль популярної літератури в сучасній культурі.

У курс для письменників-початківців, який веде Террі Пратчетт входить серія майстер-класів, на яких студенти читають свої тексти, вислуховують критику і дізнаються, як грамотно співпрацювати з видавництвами.

Охочим стати слухачем курсу лекцій Террі Пратчетта, потрібно йому надіслати кілька власних текстів англійською мовою. 6-8 віршів або оповідання обсягом не менше 12 сторінок стануть пропуском на курс лекцій Пратчетта.

 Майкл Каннінгем, Єльський університет, викладач англійської мови та письменницької майстерності

 Майкл Каннінгем – лауреат Пулітцерівської премії та Фолкнерівської нагороди за свій роман «Годинник». Посаду професора в Єльському університеті Каннінгем отримав за сукупністю своєї творчості. На сьогодні він читає два базових курси лекцій – про професійне читання літератури і створення художнього тексту.

Курси Каннігема вчать аналізу структури художніх творів. Студенти вчаться чути авторський голос, стежать за розвитком характерів, намагаючись відповісти на головне питання: «Як автор це зробив?»

Дана теоретична частина курсу необхідна студентам для виконання практичних завдань, тобто у створенні власних оригінальних текстів. Кожен твір учнів зачитується в класі, після чого Каннінгем, провівши всебічний аналіз тексту, радить, як слід доопрацювати даний матеріал, щоб отримати на виході повноцінне, оригінальне художнє оповідання.

Новости литературы