«Це би чудово продавалося на зльоті педофілів», – арт-директор видавництва Penguin оцінює обкладинки російських бестселерів

Журналіст російського порталу «Афіша» показав обкладинки російських бестселерів арт-директору американського видавництва Penguin Полу Баклі і поставив йому три запитання про них. Російською Баклі не говорить, і зміст цих книг був йому не відомий. Тож, вийшов досить несподіваний результат. Гадаємо, такий експеримент цікавий і українським читачам.

 

____________________________________

Пол Баклі працював над обкладинками книг Дона Делілло, Малкольма Бредбері, Девіда Бірна і американського видання «Generation П». Почав працювати над книгами у студентстві, будучи фрілансером у нью-йоркських дизайнерських бюро, паралельно підробляючи ілюструванням книг. Майже всю кар’єру працює у видавництві Penguin, де зараз займає пост арт-директора. Останній проект Баклі – книжкова серія Penguin Ink, у якій обкладинки книг малюють знамениті майстри тату.

_____________________________________

 

Олександра Мариніна «Бій тигрів у долині»


Про що ця книга? Я думаю, це книга про великого дільця, який закохується у свою сексуальну секретарку, але й не підозрює, що вона – відьма, яка вміє керувати голубами, які, я думаю, накинуться на нього всією зграєю і вб’ють, а вона отримає всі його гроші.

Як ви це зрозуміли? Не знаю, що за фрукти намальовані на обкладинці – отруєні ягоди? Може, це він її вбив? Через гроші? Втім, не важливо, вони обидва, здається, жахливі люди. Злісна жінка зі злістю дивиться в сторону не цілком зрозумілого зображення чоловіка … Думаю, вони обидва працюють в сфері фінансів, судячи по хмарочосах на задньому плані … Зрозуміло, що є сумка з грошима і ще якісь ягоди. Зграї птахів додають напруги, народжується відчуття якоїсь драми, і блискавки теж. Малюнок сам по собі непоганий, але стиль жахливо застарів, шрифт охайний, але до картинки не підходить, макет – нудьга.

Чи мала би книга успіх у США? Це спрацювало б у 80-ті.

 

 

Володимир Соловйов «Імперія корупції. Територія російської національної гри»


Про що ця книга? Ця людина вас проаналізує і пояснить точно, чому ви такий клінічний невдаха і що ви повинні зробити, щоб опинитися на коні, як він. Почніть нове життя, але не забудьте обзавестися короткою стрижкою і сталевим поглядом послідовника Макіавеллі …

Як ви це зрозуміли?
Я дивлюся на цього хлопця, а він дивиться на мене, і я починаю його ненавидіти, і він мене ненавидить теж – тому що він взагалі всіх ненавидить. І ця вулиця, яка йде в нікуди, змушує мене думати, що він кличе мене кудись з собою … і там він неодмінно мене вб’є і продасть мою душу дияволу за п’ять чи шість доларів. Взагалі ж обкладинка міцно збита – все працює разом і щільно підігнано. Якщо це дійсно книга про людину, яка зневажає все, у що ви вірите, – ну тоді браво!

Чи мала би книга успіх у США? Це б тут точно спрацювало, але ми б його попросили все-таки злегка посміхнутися: чому ми повинні платити гроші за книгу про людину, яка так нас ненавидить?

 

Сергій Полотовскій, Роман Козак «Пєлєвін і покоління порожнечі»


Про що ця книга? Біографія якогось хлопця, який ДУЖЕ любить плющі. Натураліст, певно?

Як ви це зрозуміли? Мені подобається шрифт – дуже сучасний і енергійний – до того ж чистий, простий макет. Але я не фанат таких ось вимучених фотографій – якби мені фотограф сказав: «Так, іди і стань там, у заростях плюща», – я б йому відповів: «Це що, все, на що ти здатний?» Ця фотографія – відстій.

Чи мала би книга успіх у США? Усе залежить від того, хто герой книги. Підозрюю, що він знаменитий в Росії. Поставте в плющ Леді Гагу, найкраще за все в отруйний, і обкладинка буде розходитися як гарячі пиріжки.

 

 

Джуліан Барнс «Передчуття кінця»


Про що ця книга? Жінка купує квиток до Англії, і в неї є зовсім небагато часу, щоб знайти члена королівської сім’ї та закохати його в себе. Ця картинка з фотошопа відсилає до кожного з можливих кліше – усе очевидно. Проте це непогано зроблено – картинка, шрифт, макет. Просто жахливо старомодно.

Як ви це зрозуміли? Книга схожа на фільм, який показують в навантаження до головного, але якщо вона про те, про що я думаю, то її чекав би успіх, тому що тут всі з розуму сходять по британській монархії.

Чи мала би книга успіх у США? І це теж виглядає як дещо з 80-х.

 

 

Стівен Кінг «Під куполом»


Про що ця книга? Таємничі сили зла з майбутнього відвідують минуле і захоплюють невелике містечко. Чи зможуть його жителі дати відсіч? Читайте книгу і дізнаєтеся!

Як ви це зрозуміли? На такі думки наводять футуристичні промені світла, що б’ють звідкись за межами провінційного містечка. Картинка досить приваблива, шрифт – дуже Стівен-кінґовскій, а макет досить нудний.

Чи мала би книга успіх у США? Легко собі уявляю цю книгу і в Штатах.

 

 

 

Джонатан Франзен «Свобода»Про що ця книга? Якийсь конкретний регіон очима натураліста.

Як ви це зрозуміли? Бо птах дуже помітний, тому що є озеро і загальне відчуття від картинки та шрифту як від нон-фікшн. Картинка нормальна, але нічого цікавого. Шрифт хороший, макет нормальний.

Чи мала би книга успіх у США?  Це б тут спрацювало, але тираж був би невеликим – це виглядає як щось під 5000 примірників.

 

 

«Громадянин Поет. Громадяни біси. 31 номер художньої самодіяльності»


Про що ця книга? Або це біографія якогось коміка, або керівництво з упіймання педофілів в своєму районі …

Як ви це зрозуміли?
Найбільш дика річ, яку я зустрічав останнім часом, – коли я на неї дивлюся, у мене таке відчуття, неначе моя мошонка в паніці намагається сховатися десь в районі легень. Не можу більше про неї думати – треба терміново її прибрати з екрану!

Чи мала би книга успіх у США?  Це чудово продавалося б на зльоті педофілів.

 

 

 

Бенгт Янгфельдт «Мова є Бог. Нотатки про Йосипа Бродського»
Про що ця книга?
Біографія серійного душителя котів.

Як ви це зрозуміли? Та ні, я пожартував, я впевнений, він котів не душить – видно ж, що він їх любить. Напевно, філософ чи відомий літератор – він виглядає як людина, що тонко відчуває, мислитель – критик, може бути? Гарний малюнок, елегантний шрифт – мені подобається як написано CORPVS. Макет нормальний, цікавий, але злегка перевантажений.

Чи мала би книга успіх у США?  Тут би така обкладинка продавалася.

 

Віктор Пєлєвін «S.N.U.F.F.»


Про що ця книга? Схоже, це історія про анорексичну азіатську жінку, яка ховається в болотах від голодного золотого місяця, який, на жаль, хоче з’їсти саме її. Здається, героїня дуже цим засмучена і, звичайно, відчайдушно потребує одягу, їжі та даху над головою.

Як ви це зрозуміли? Тому що на обкладинці анорексична жінка азіатської зовнішності з болотом на тлі, а над нею висить щось жовте, місяцеподібне, схоже на Пак-Мена, який їсть всякі речі.

Чи мала би книга успіх у США?  Картинка нормальна, шрифт цікавий, макет трохи безладний. Але з усіх обкладинок ця найбільше прагне виділитися, а для мене це найголовніше. Так що ця обкладинка мені подобається найбільше. Вона могла б залучити молодіжну аудиторію.

Афиша