Електронна книга напрокат

Чи легко взяти електронну книгу в бібліотеці? З виключно технічного боку, немає нічого простішого, ніж взяти електронну книгу у вашій місцевій бібліотеці. Якщо це лише тільки не біографія Стівена Джобса, чи не трилогія Стіга Ларссона, яка починається з «Дівчини з татуюванням дракона» або новела «Президент Лінкольн: мисливець на вампірів» Сета Грехама Сміта.

Ці книги користуються величезним інтересом в американському суспільстві, проте видавці ввели суворі правила про кількість електронних копій своїх бестселерів. Так, наприклад, власник авторських прав на біографію Стівена Джобса, видавничий дім «Саймон і Шустер», навідріз відмовляється продавати електронні книги бібліотекам.
Хочете взяти в Публічній бібліотеці Нью-Йорка книгу «Дівчина з татуюванням дракона»? При 38 доступних електронних копіях, 194 людини вже поставили книгу на лист очікування. При 16 копіях «Президента Лікольна: мисливця на вампірів», перед вами вже чекають своєї черги 64 особи.

Здавалося б, що може буте простіше, ніж розмножити електронну книгу, і надати читачеві копії в необхідній кількості. Однак, у бібліотек існують явні труднощі з видавничими домами. Ці труднощі можуть лише тільки загостритися, беручи до уваги поданий недодавно позов до суду Департаментом Юстиції США проти 5 найбільших видавничих домів і компанії Apple. Звинувачення компаній будується на таємній змові, що мав місце в 2010 році, на якому було прийнято спільне рішення про підняття цін на електронні книги з $ 9.99 аж до $ 14.99. Переможцем виявиться далеко не американський читач, а компанія Amazon, яка наразі і так є домінуючою на ринку електронних книг.

Незважаючи на це, якщо ви хочете знайти цікаву для вас електронну книгу в місцевій бібліотеці, то немає нічого простішого, ніж перевірити її наявність. Ви можете досліджувати електронну колекцію бібліотек в будь-який час, не покидаючи свого будинку. Вам зовсім не потрібно їхати чи йти в бібліотеку. І що найкраще, вам не потрібно туди йти знову, щоб повернути книгу. Книги автоматично зникають з вашого рідера із завершенням орендного терміну. Отримати доступ до електронних колекцій бібліотек ви можете за допомогою численних приладів, включаючи рідери, смартфони і планшети.

Ми наводимо основні принципи запозичування книг для найбільш популярних електронних носіїв: Amazon Kindle, який став доступним для бібліотечних книг в минулому вересні; Barnes & Noble’s Nook, і планшети, лептопи, комп’ютери і смартфони.

 

Amazon Kindle

Якщо у вас досі немає аккаунту, то саме час задуматися про його створення на сайті Amazon. Потім відвідайте вебсайт вашої бібліотеки і знайдіть список доступних електронних книг. Як тільки ви знайшли цікаву для вас книгу, виберіть формат для Kindle. Потім клікніть check out. Виберіть «get for Kindle» і ви потрапите на спеціальну сторінку на сайті Amazon. Зверніть увагу на меню «deliver to». Тут вам необхідно вибрати «your Kindle». Потім виберіть «get library book», і книга буде відправлена ​​на ваш Kindle протягом 60 секунд (не забудьте включити Wi-Fi на вашому рідері). Варто також зауважити, що деякі видавці вимагають, щоб книги були завантажені на Kindle з персонального комп’ютера через USB-cable.

 

Nook, Sony і Kobo

Для початку вам варто скористатися будь-яким пошуковиком (Google, Yahoo, Bing). У полі пошуку введіть Adobe Digital Editions. Як тільки ви потрапите на сайт Adobe, натисніть кнопку «download now» та завантажте програмне забезпечення, яке працює з цими рідерами. Як тільки завантаження завершилася, кликніть «launch» для початку установки. У віконці, що з’явилося екрані натисніть «continue».

Після завершення установки, натисніть на посилання Adobe ID online. У новому вікні браузера натисніть «create an Adobe account» і заповніть необхідну інформацію. Як тільки ви створили обліковий запис, закрийте вікно браузера і поверніться до встановленої програмі Adobe Digital Editions. Введіть ваш новий Adobe ID і пароль і натисніть на активацію програми.

Як тільки ви активували програму, екран оновиться. Тепер ви можете під’єднати до комп’ютера ваш Nook або інший рідер. На вашому екрані з’явиться напис «device setup assistant». Натисніть «Authorize device». Потім кликніть «finished».

На цьому всі складнощі закінчилися! Назавжди! Тепер ви готові відвідати сайт бібліотеки і почати пошук в електронній колекції. Як тільки ви знайшли потрібну книгу, виберіть формат EPUB. Після чого ви зможете завантажити книгу на ваш комп’ютер. USB cable потрібно для того, щоб перенести книгу на ваш рідер.

 

IPAD

Ipad компанії Apple і багато інших планшетів і смартфони пропонують спеціальні програми для програмного забезпечення Kindle і програмного забезпечення Adobe Digital Editions, використовуваного для рідера Nook.
Переглядати електронні колекції бібліотек досить просто, це нагадує онлайн-шопінг. Запам’ятайте, що перед тим, як додати книгу в вашу «корзину», вам необхідно вибрати правильний формат – Kindle або EPUB для Adobe Digital Editions.
Відносна легкість з якою електронні книги можуть бути запозичені в бібліотеках жахнула  видавничі будинки. Останні побоюються зниження обсягу продажів і потенційного піратства. Як наслідок багато видавничих будинків або відмовляються продавати електронні книги бібліотекам, або вводять суворі правила, як наприклад можливість здавати книгу лише 26 разів, після чого книга зникає з електронної колекції бібліотеки.
Поки видавництва обурюються і продумують нові маркетингові стратегії, споживачі висловлюють сильну зацікавленість в рідерах і планшетах. Так наприклад, якщо три роки тому власниками рідерів були лише 2% американського дорослого населення, то до січня цього року показник зріс до 28%.

Бібліотеки в свою чергу виділяють все більше і більше коштів для покупки електронних книг, сконцентрувавши свою увагу на незалежних видавництвах і менш впливових видавничих будинках.

Нью-Йорк Таймс повідомляє, що минулого року в Сіетлі було орендовано 512,000 електронних книг в порівнянні з 213,000 попереднього року. Публічна бібліотека Сіетла налічує приблизно 100,000 електронних книг, що є лише невеликою частиною від загальної кількості друкованої продукції в 2.3 мільйона. Обіг електронних книг в Публічній бібліотеці Чикаго збільшився на 230% за два місяці – грудень і січень – у порівнянні з тим же періодом минулого року.

Зростання кількості електронних книг також помітне і в Публічній бібліотеці Нью-Йорка, у якій колекція складається з 88,000. З лютого минулого року по лютий нинішнього було орендовано понад 646,000 електронних книг. Це в два рази більше, ніж роком раніше.

Russian-bazaar