Не ті книжки: що змушують читати учнів і студентів?

У Росії канон продовжують творити за вказівкою згори, як це було 1932 року. Це підтвердив у ході передвиборчої програми Володимир Путін. В Україні події розгортаються дещо інакше.

Хто стоїть у центрі української літератури? Наскільки репрезентативною є шкільна й університетська програма з літератури? Хто – найкращі українські письменники ХХ сторіччя? І кого варто читати, аби не згаяти життя на погані книжки? Про це й не тільки говорить у своїй лекції професор Віра Агеєва. Пропонуємо відеозапис недавньої лекції про український канон, що відбулася в київській книгарні “Є” в рамках проекту “Новітні тенденції: суспільство, політика, культура”.

 

 

 

Віра Агеєва – літературознавець, літературний критик, професор кафедри літератури та іноземних мов Національного університету “Києво-Могилянська академія”, доктор філологічних наук. Викладає курс “Українська література ХХ століття” в НаУКМА. Лауреат Шевченківської премії (1996) як співавтор підручника “Історія української літератури ХХ століття”. Авторка книжок “Олекса Слісаренко”, “Українська імпресіоністична проза”, “Поетеса зламу століть”, “Жіночий простір: феміністичний дискурс українського модернізму”, “Поетика парадокса. Інтелектуальна проза Віктора Петрова-Домонтовича”, “Апологія модерну: обрис ХХ віку”