Десять кращих книг 2011 – версія The New York Times

Впливова газета The New York Times оголосила топ-10 книг 2011-го року, відібраний із заявленого газетою раніше (у жовтні) топу-100.

У десятку найкращих за версією New York Times увійшли як книги дебютантів, так і твори визнаних авторів.

 

ФІКШЕН

 

Наприклад, авторитетне видання включило в свій шорт-лист книгу «Мистецтво Філдінга» – дебютний твір американця Чеда Харбача, присвячений історії університетської бейсбольної команди, яка з появою нового гравця переходить на інший рівень. Це – історія про талант, амбіції й безжалісність фанатів.

 

Увійшов до десятки найкращих і новий роман Стівена Кінга «11/22/63», дія якого пов’язана з подорожами в часі і з вбивством президента Кеннеді.

 

Відзначений у рейтингу New York Times і роман Карен Рассел «Свампландія!» Про не за роками муду дівчинку Аве, яка намагається всіма силами зберегти свою сім’ю.

 

Твір «Десять тисяч святих», який написала у 2011-му році Елеонор Хендерсон, розповідає про темний і в чомусь апокаліптичний початок 80-х р.р. ХХ століття – про час початку епідемії СНІДу та музики страйт-ейдж.

 

Потрапила в поле зору New York Times і книга письменниці, яку звуть Теа Обрехт і яка з’явилася на світ в 1985-му році в югославському Белграді. Роман Обрехт «Дружина тигра» присвячений балканським війнам – переживання героїні перегукуються з розповідями її діда.

 

НОНФІКШЕН


Увійшла до десятки кращих творів збірка Крістофера Хітченса «Спірне». Цей журналіст і письменник із США тяжко хворий в даний момент, що не завадило йому підготувати більше сотні есе на найрізноманітніші теми – від Афганістану до «Гаррі Поттера».

 

Увійшла в топ-10 за версією New York Times і книга Яна Брауна «Хлопчик на Місяці», яку автор присвятив своєму синові, котрий народився з рідкісним генетичним захворюванням; за словами автора, ця робота є «подорожжю батька з метою краще зрозуміти свого незвичайного сина» .

 

Ще однією книгою з десяти кращих творів 2011-го року назвали роман Меннінга Марабла «Малькольм Ікс», який оповідає про борця за права чорношкірих у США і показує шлях героя від вуличного наркомана і дрібного злочинця до мученика і справжнього гуманіста. На жаль, автор «Малькольма Ікса» Меннінг Марабл не дожив до цього моменту, пішовши з життя навесні 2011 р.

 

Про переоцінювання важливості наших слів і думок розповідає книга нобелівського лауреата, психолога Даніеля Канемана «Міркувати швидко і повільно». Канеман особливо відзначає, що ми часто не в точності пам’ятаємо минуле і неправильно оцінюємо ті чинники, які, як ми вважаємо, могли б зробити нас щасливими в майбутньому.

 

А книга Аманди Форман “Світ у вогні» (автор є професійним істориком і біографом) розповідає про ту роль, яку Великобританія зіграла у громадянській війні США.

 

За матеріалами The New York Times та novostiliteratury