Фліпбек як альтернатива електронній книжці

Вона – маленька, легка та портативна. Чи стане нова перекидна «flipback»-книга наступним новим етапом у видавничому бізнесі?

Якщо вам прикро через те, що ваш букрідер ні трохи не нагадує справжню книгу, відкладіть його вбік і візьміть у руки фліпбек. Книгу нового формату планують випустити у Великобританії цього літа і позиціонують її як «новий Kindle». Фліпбек менше і легше букрідера, плюс – складається із сторінок, а не з байтів інформації.

Уперше фліпбек випустили в Голландії в 2009 році, і з тих пір продали 1 мільйон примірників. Зовсім недавно книга нового формату вийшла в Іспанії, Франції, а в червні 2011 року з’явиться на полицях магазинів Великобританії: видавництво Hoddler & Stoughton побалує читачів випуском відразу 12 найменувань книг, серед яких – «Атлас хмар» Девіда Мітчелла і «Мізері» Стівена Кінга. Кожна коштуватиме 9,99 фунтів.

При оригінальному форматі книги 370 сторінок на фліпбеці вона займає 550, але при цьому легко уміщається в кишені, тому що папір – завтовшки з цигарковий. Також, її дуже зручно читати, бо не потрібно утримувати розкритою: книга не закривається, завдяки спеціальній «палітурці». Сторінки в ній не перевертаються, а перекидаються, що особливо добре для читання в переповненому вагоні метро – не доведеться нікого штовхати ліктем.

Чи придатний формат фліпбека для видання «Війни і миру»? Навряд. Чи справді це новий Kindle? Безумовно – ні. Фліпбек не може вмістити 1,5 тисячі книг. Але якщо ви хочете мати книгу, яка не потребує підзарядки і займає в кишені не більше місця, ніж мобільний телефон, фліпбек якраз відповідає цим параметрам.

 

Довідка «ДЧ» – роздивитися цей вид книг можна також на окремій сторінці на Фейсбуку.

guardian.co.uk

Фото laurastanfill.wordpress.com

  • Цікавий

    Щось я не зрозумів, що воно таке. А автор тексту зрозумів?

    • Евгения

      Якби точніший опис, наприклад, яким саме чином сторінки перегортаються, від чого? Щось цікаве, але не до кінця зрозуміла.