Бути вродливою, як праматір Єва

ОГЛЯД

Видавництво «Свічадо», яке ще зовсім нещодавно видало книгу священника Ксаверія Кноца із шокуючою назвою «Секс, якого не знаєте», підготувало до ярмарку «Книжковий світ» новинку з не менш інтригуючою назвою «Біблійні секрети краси».

Постає питання – чому видавництво, яке спеціалізується на християнській літературі видає книги то про секс, то про секрети привабливості? Історію з «Сексом…» ви вже мабуть знаєте, а от нова книга заслуговує окремої уваги. Лише однією назвою книжка Джинджер Ґарет привертає увагу жіночої аудиторії. Скажіть, будь ласка, якій жінці не буде цікаво, як 2000 років тому прекрасна половина людства примудрялась розкішно виглядати? І це без дорогущих кремів, жорстких (але при цьому не ефективних) дієт і хірургічних втручань. Виявляється косметика жінок стародавнього світу може скласти конкуренцію косметиці ХХІ століття, а в чомусь вона навіть краща, адже не містить шкідливих хімічних домішок та консервантів. Словом, у книзі багато цікавого як з історичного, так і з суто практичного погляду. Якщо ви вважаєте, що ця книга не для вас з певних релігійних міркувань, то можу запевнити – це не так, адже жінка завжди хоче бути гарною, не залежно від віросповідання чи атеїстичних поглядів. І ще, книжка не просто про косметику, вона значно глибша.

Продовжуючи тему краси, але вже внутрішньої, а не зовнішньої, варто звернути увагу на книгу «Чарівна» Джона і Стейсі Елдредж. Напис «Таємниці жіночої душі» на обкладинці, наштовхує на думку, що це своєрідний практичний посібник – як змінити себе на краще. Певною мірою це так, але «Чарівна» не з когорти книг «Як стати стервом за 10 днів». Вона не диктує умови, не вказує, що от зараз ви такі, але ж маєте бути отакими, тому зробіть… а далі перелік незрозумілих вимог. Це книжка не про те, що ви зобов’язані робити чи якою зобов’язані бути, вона не підганяє вас під стандарти. Ця книжка про шукання тієї, ким ви насправді є – будучи жінкою.

Що ж, внутрішню гармонії з собою та світом знайшли, пора і про сім’ю подумати. Тут у нагоді нам стане «Путівник для родини» Джеймса Добсона. До книжки увійшли запитання та відповіді, які часто хвилюють родини і стосуються найрізноманітніших аспектів: виховання дітей, духовного життя сім’ї, загроз і труднощів, що постають перед подружжям… І їх тут чималенька кількість – 490. Я намагалась придумати більше питань, зізнаюсь чесно – нічого в мене не вийшло, автор попрацював на славу. Дуже зручний для пошуку розподіл проблем за тематичними розділами: «Ефективне батьківство сьогодні», «Фізичні покарання дітей», «Статева освіта: де, коли і як», «Духовне життя сім’ї», «Суперництво серед братів і сестер», «Життя з підлітком», «Фінансові питання в родині», «Великі вороги подружжя». Якщо у вас є питання, які в цій книзі не висвітлені, то або ви себе накручуєте, або невдовзі з’явиться «Путівник для родини 2».

Ну от і з проблемами розібралися. Тепер можна відпочити. «Вечорові пори» саме те, що потрібно. Крім того, щоб розважити книжечка має ще значно важливіше завдання – здружити всю сім’ю. Спитаєте, як це може зробити книжка? Насправді не книжка, а ви. Спробуйте щовечора, вкладаючи спати своїх маленьких дітей чи онуків, молодших братиків чи сестричок прочитати їм вголос чи разом добрі історії на кожен вечір, колискову, молитву або цікаву казку з «Вечорової пори» і побачите – результат не змусить себе довго чекати. Та що я вам розповідаю?! Спробуйте!

Ще така книга дуже гарна на подарунок для дітей та їх батьків. Гарні тексти та чудові яскраві ілюстрації – видно, що зроблено з душею.

Приємного читання!