Віктор Суворов: У Путіна був інший план по Україні

*Окупація Криму – тимчасова перемога “путінського” режиму. Основна мета Москви – відволікти росіян від внутрішніх проблем. Єдине, що поверне Україні її південну територію, – це успішне реформування економіки. Тоді Крим ще буде кігтями дертись назад.

 

Про це в інтерв’ю Gazeta.ua розповів Володимир Різун (Віктор Суворов), колишній розвідник, історик та письменник.

 

Чому все ж Росія окупувала Крим?

– В РФ великі внутрішні проблеми, а керівництво країни не може їх вирішити. За таких умов влада починає шукати зовнішні рішення, які допоможуть їм утриматись при владі в самій Росії. Вожді відволікають народ швидкими “перемогами”. Це повторюється століттями. Коли в країні назріває невдоволення, а в повітрі чути запах революції, одразу ж напускається патріотичний туман – невелика переможна війна. І зазвичай така війна згодом виходить боком.

 

– В захопленні Криму немає ніякого хитромудрого плану. Це швидше за все спонтанне рішення. Стратегічне бачення і план були давно, проте сприятлива ситуація настала тільки зараз. І Москва цим скористалась. Думаю, початковий задум був набагато ширший. У планах Путіна була вся південно-східна Україна. Не дарма ж Янукович опинився в Харкові, коли там буцімто готувалась важлива конференція. Тоді готувалось все таки проголошення окремої автономної території.

 

Чому ж сепаратистські плани зірвались?

– Проросійські політики зрозуміли, що народ їх не підтримує. Немає достатньої внутрішньої сили, щоб сепаратизм на південному-сході пройшов гладко. Тому верхівка похитнулась у свої впевненості. Харківський губернатор одразу ж втік. Вони зрозуміли, що більшість в Харкові чи Одесі за ними не підуть. І великий план Путіна із захоплення сходу зірвався. От уявіть, що збираються в одному місці зграя змовників, а один із них тихенько бере валізу і тікає до Росії. В цій ситуації ризикувати головою та усіма іншими частинами тіла путінські фанати побоялись.

 

Чому Путін відвів частину військ з українського кордону?

– Американці довго думали, як боротись з Радянським Союзом. Радники президента Рональд Рейгана порекомендували знизити ціну на нафту, аби втихомирити агресивний запал Москви. Ніхто цього плану не став приховувати, усе було максимально прозоро. Домовившись із Саудівською Аравією, мільярди якої знаходились в Америці, ціни на нафту рухнули, а слідом за ними і весь СРСР. Багато країн качає нафту скільки може, а Саудівська Аравія – скільки хоче. Цей принцип продовжує діяти і в нинішній час. Обама як колись і Рейган полетів до Саудовської Аравії (28 березня – “ГПУ”). Ми не знаємо, про що вони там говорили, але бачимо реакцію Москви – війська відступають від східних кордонів України. Американці скористались рецептом Рейгана. Навіть якщо Обама поїхав там просто кави випити з шейхами – це все одно жахливо налякало Путіна.

 

Чим навіяний такий панічний стан?

– Росія нічого не виготовляє, окрім нафти, газу і матрьошок. Якщо знизити ціну на нафту — в росіян почнуться великі економічні проблеми. А за ними прийдуть і політичні. Захід спершу ввів невеликі санкції, потім більші, і в кінці кінців почав контактувати з найбільшим світовим експортером нафти. Натяк — більш ніж прозорий.

 

Чи може Путін домовитись з арабами?

– Він не може їм нічого запропонувати.

 

Про що свідчить письмова пропозиція Москви про федералізацію України?

– Федералізація – це розпад України. Росія централізована держава, де губернаторів назначають в Кремлі. Це їм про справжню федерацію треба говорити, а не рекомендації Києву давати. Подібні поради – виключно бажання закласти ґрунт для знищення держави. Україна – велика нація, яка сама вирішить, що їй робити без путінських пасток.

 

Які наслідки для України будуть від протистояння з Росією?– В Україні відбулась консолідація нації. Український народ довів, що готовий йти на смерть заради своєї свободи. Увесь світ побачив беззбройних людей, які з палками йшли на снайперів та бронетранспортерів. Кримський конфлікт тільки збільшив армію прихильників України у світі.

 

– Росію і без Криму чекає тотальна катастрофа. Внутрішні проблеми роздирають країну, а влада йти не хоче. В такому випадку режим починає шукати зовнішнє рішення. На певний час це їм поможе. Росія купує все, а продає тільки невідтворювані ресурси. Росія не думає, просто сидить на газовій голці. Це її погубить. Країні потрібні глибокі економічні перетворення. А влада вирішила замазати псевдоперемогами. Останні 20 років Москва тільки цим і займається, як розпалює війни у різних куточках світу.

 

Як довго буде тривати протистояння між Україною та Росією?

– Зараз Україна повинна провести глибокі реформи. Народу треба дати економічну свободу. Тоді не знадобиться десятиліття протистоянь.

 

Чи правильно вчинили українські військові, покинувши Крим без єдиного пострілу?

– Ми не вправі їх звинувачувати. Є вище керівництво, яке не давало жодних чітких вказівок. Отож військові в Криму усе зробили правильно. Вони уникнули війни. А от чому не було вказівок — з цим мають розбиратись громадяни України.

 

Як захиститись від Росії і чи треба з нею воювати?

-Якщо відбудеться вторгнення на інші території України, то воювати треба. Але це має вирішувати керівництво, попередньо видавши народу зброю. Озброєний народ – це фундамент будь-якої свободи. Це також унеможливило б діяльність російських провокаторів на території України. Уявіть собі, якби після першого розгону Майдану в ніч на перше грудня мільйонна демонстрація вийшла не з плакатами, а з автоматами. От тоді усі “беркути” свої крильця і поскладали б.

 

Чи вважаєте, що Обама поступився Путіну Кримом?– Це Україна віддала Крим Путіну. Якщо держава не захищатиметься, то ніякий Обама не допоможе. Якби Київ пішов на конфлікт з Москвою, то США поводили б себе зовсім по-іншому. Допомагають тільки сильним гравцям, які здатні захистити свою гідність та честь.

 

Вас як російськомовного українця треба захищати?

– Нехай Путін захищає не мене, а російський народ. В Узбекистані, Киргизії та Чечні більшість слов’ян або вирізали, або вигнали геть. Але він чомусь в Україні та Прибалтиці бачить проблеми для російськомовної людини. Зараз якщо вже зайшовся захищати російськомовних, то хай починає з міста Москва.

Автор: Романія Горбач

Gazeta.ua

  • Михаил

    Виктор, Вы говорите правильно, но кто Вас слышит? Нет сегодня в украинской власти УКРАИНЦЕВ, есть бизнесмены-хапуги. Раздать оружие населению, как в Израиле и тогда 30млн армия. У кацапов шансов не будет, а пока маемо те шо маемо.